Plavcom ŠPK Kúpele sa v Žiline darilo

  • Plávanie / Šport
  • 14. decembra 2015, 08:51
  • Autor:R. Suchánek

V sobotu 28.11. sa v Žilinskom 50 metrovom krytom bazéne odohralo záverečné 5. kolo FPD Slovenského pohára žiakov v plávaní, ktorého sa zúčastnili aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Tí si na podujatí počínali veľmi úspešne.

V záverečnom kole sa najviac spomedzi Piešťancov darilo Filipovi Lányimu , ktorý vyhral v kategórii žiakov B 100 m znak a na 200 m znak bol druhý. Richard Horyl si vyplával striebornú medailu na 100 m motýlik a bronzovú na 400 m voľný spôsob. Maxim Vass   si tiež vybojoval striebro a bronz za 100 m resp. 200 m prsia. Michal Škodný na 100 m motýlik dohmatol na treťom mieste.

Medzi mladšími chlapcami B Matej Martinkovič bol na 100 m prsia prvý a jeho druhá  medaila za 200 m prsia mala strieborný lesk. Timotej Kondrc medzi mladšími žiakmi B vystúpil dva razy na strieborný stupienok v disciplínach 100 m znak a 100 m motýlik.
Medzi žiakmi C sa  tiež Piešťancom darilo a Olívia Ana Šprláková-Zmorová  si odniesla domov zlato a striebro za  100 m znak a 50 m znak. Deväťročná Lea Držíková  pri svojich štyroch štartoch vždy obsadila smolné štvrté miesto.

V celkovom hodnotení FPD Slovenského pohára žiakov  v plávaní si po piatich kolách Richard Horyl vybojoval druhé miesto a Michal Škodný bol piaty. Obaja tak, ako prémiu získavajú týždňové  sústredenie od hlavného sponzora súťaže cez  letné prázdniny 2016 v kúpeľoch Dudince. Filip Lányi si celkovo vyplával deviatu priečku. Olívia Ana Šprláková-Zmorová  skončila medzi žiačkami C na ôsmom mieste.

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 30. septembra 2020
Meniny má Jarolím, zajtra Arnold