Mládežníci z FBC Páv sú v dobrej forme

  • Šport / Ostatné športy
  • 10. decembra 2015, 09:54
  • Autor:ts

Okrem seniorského mužstva FBC Páv Piešťany sa darí aj mládežníckym florbalistom, ktorí sa v posledných týždňoch postarali o výborné výsledky.

Dorastencom sa podarilo suverénne vyhrať doposiaľ všetkých osem zápasov od začiatku sezóny a priebežne vedú tabuľku. Kapitán Ondrej Kusenda potvrdzuje svoju účasť vo výbere slovenskej juniorskej reprezentácie aj vedúcou pozíciou v kanadskom bodovaní. V novej sezóne 2015/16 si skvelú formu drží tiež brankár Adrián Vondráček, ktorý pustil za svoj chrbát len 14 gólov a suverénne drží tím na prvej priečke.

Starším žiakom sa v poslednom trojzápasovom kole podarilo vyhrať všetky stretnutia pomerne hladko, keď v prvom prestrieľali Prievidzu 11:2. Súboj s Levicami už prebiehal takticky, lepšie ho zvládli pávi a vyhrali 8:5. V treťom zápase už nebol dôvod šetriť sily a proti Topoľčanom prevládali na strane Piešťancov emócie, no napriek tomu sa ho podarilo doviesť do víťazného konca v pomere 8:4.

V kategórii žien nás teší výkon našej piešťanskej hráčky Gabriely Liptákovej, ktorá háji farby FbO Žochár Topoľčany. V prvej sezóne si už stihla v šiestich zápasoch zapísať päť gólov a jednu asistenciu.

„Systematická práca s mládežou, hlavne srdcom, prináša svoje ovocie. Cítim veľkú hrdosť a som pyšný na to, akým smerom sa florbal v našom meste posúva ďalej. Hráčom gratulujem a želám veľa ďalších úspechov,“ vyjadril sa prezident klubu Matúš Kromholc.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 50, ktoré je v predaji od 8. decembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 25. mája 2020
Meniny má Urban, zajtra Dušan