Alex Nemec druhý v Moravskom pohári

• 10. decembra 2015, 10:35
  • Autor:L. Lacko

Výborný výsledok dosiahol mladý piešťanský pretekár Alex Nemec, jazdiaci na motokárach, ktorý v tejto sezóne pretekal na medzinárodnom podujatí Moravský pohár. V sedemdielnom seriáli skončil na celkovom druhom mieste v triede 60 cm3 – BABY 60.

Za účasti 27 pretekárov vo veku 6-10 rokov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Rakúska jazdci pretekali v seriáli, ktorý pozostával zo siedmich pretekov. Každé tvorili tri samostatné bodovacie jazdy. Uskutočnili sa na dráhach na Slovensku, v Česku a Rakúsku.

A. Nemec sa v Moravskom pohári umiestnil na skvelom druhom mieste a súčasne sa stal majstrom Slovenska. Získal 14 pódiových umiestnení. Trénerom, mechanikom aj sponzorom je jeho otec, známy automobilový pretekár Patrik Nemec, ktorý prezradil, že Alex jazdí na motokáre s podvozkom značky TONY KART Motor používali značky LENZO. Sú to všetko špeciálne komponenty z talianskych tovární a rozhodne nie sú lacnou záležitosťou.

A. Nemec v sezóne ukázal svoj potenciál a zdá sa, že pre piešťanský motoristický šport je veľkým prísľubom.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 50, ktoré je v predaji od 8. decembra.