Zápas roka je tu! Čajky dnes hostia Besiktas.

  • Šport / Basketbal
  • 9. decembra 2015, 09:35
  • Autor:T. Horký

Basketbalistky Piešťanských Čajok čaká najdôležitejší zápas tohto roka! Na domácej palubovke Diplomat arény budú v predposlednom zápase A-skupiny Európskeho pohára hostiť turecký Besiktas JK Istanbul. Čajky svojho súpera zdolali v prvom zápase 79:75 a v prípade ďalšieho víťazstva by sa výrazne priblížili k postupu do vyraďovacej časti EuroCupu.

Čajky sa na zápas pripravovali zodpovedne a teraz už je len na nich, ako sa s tým popasujú na palubovke. "Verím, že sme spravili všetko pre to, aby sme boli prichystaní najlepšie, ako môžeme byť. Mentálne aj fyzicky sme nastavení veľmi dobre. Uvedomujeme si, že Besiktas je favoritom. Dokázal o aj v poslednom zápase tureckej ligy na pôde Fenerbachce, kde dokázal zvíťaziť. My si tiež uvedomujeme svoju kvalitu a chceme ju potvrdiť v zápase," povedal tréner Čajok Martin Pospíšil.

Dá sa povedať, že pre Čajky je to zápas roka. Pred začiatkom EuroCupu by zrejme málokto predpokladal, že budú v záverečných zápasoch skupiny v hre o postup. Čajky si však tlak príliš nepripúšťajú. "Pre nás bol kľúčový zápas v Istanbule, v Adane a takusto je tomu aj teraz. Berú to tak aj hráčky a nechceme ich nejako špeciálne zväzovať. Chceme, aby to baby vnímali, ako každý iný zápas. Treba sa správne naladiť, no nie premotivovať," skonštatoval šéf piešťanskej lavičky.

Besiktas JK Istanbul má vo svojom kádri veľkú kvalitu. Hviezdou tímu je Cappie Pondexter, ktorá je považovaná za jednu z najlepších hráčok histórie WNBA. Ďalší zaujímavými menami sú Nadezhda Grishaeva z Ruska, Luca Ivankovič z Chorvátska, či turecká reprezentantka Ayse Cora i veteránka Saziye Ivegin.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 25. mája 2020
Meniny má Urban, zajtra Dušan