Čajky mali Good Angels na dosah, z víťazstva sa však radujú Košičanky

• Šport / Basketbal
  • 5. decembra 2015, 22:50
  • Autor:th

V extraligovom šlágri privítali basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu Good Angels Košice. Čajky nabudené víťazstvom v Adane doťahovali zápas do posledných sekúnd, no napokon úradujúcim majsterkám podľahli 51:62.

Od začiatku sa hral vyrovnaný basketbal, no po šiestich minútach hostky odskočili na 11:4 po trojbodovom hode Johnson. Dve a pol minúty pred koncom prvej časti sa Čajky dotiahli na rozdiel bodu 12:13 po trojke Engelman. Hostky však odpovedali rovnako zásluhou Oblak a do konca prvej časti skóre ešte navýšili na 18:12.

V druhej štvrtine si Košičanky vyprodukovali až trinásťbodový náskok, no Čajkým sa ho podarilo stiahnuť na polčasových 25:33.
Po prestávke sa mali navrch opäť hostky a Čajkám ešte viac odskočili. Tie síce stratu znížili, no na prestávku sa šlo za stavu 36:49.

Do poslednej časti Čajky nastúpili vo veľkom tempe a dokonca Košičanky dotiahli na rozdiel dvoch bodov. V závere sa im však nepodarilo premeniť niekoľko trestných hodov, čo sa naopak darilo hostkám a tie taktickou hrou v závere navýšili svoje skóre na konečných 62:51.

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 51:62 (12:19, 25:33, 36:49)
Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 3, Bartoňová 2, Engelman 19, M. Páleníková 2, Parker 14 (Dudášová 2, Oroszová 1, Felixová 2, T. Páleníková 4, Pilátová). Tréner: M. Pospíšil

Good Angels: Langhorne 17, Oblak 11, Žirková 13, Jurčenková 8, Johnson 8(Kiššová 5, Bálintová, Hruščáková, Stehlíková, Blanárová). Tréner: M. Kováčik
TH: 12/17 – 22/18. FAULY: 23 – 23, 5 faulov: Žirková. TROJKY: 3 – 2. DIVÁCI: 1000 – vypredané. ROZHODCOVIA: Gabara, Ženiš, Turčin. ŠTVRTINY: 12:19, 12:14, 11:16, 15:13.