Hudobný tip: Opeth – Heritage

  • Kultúra a spoločnosť
  • 4. decembra 2015, 08:08
  • Autor:Adam Kvasnica

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

Hudobným tipom na tento týždeň je album Heritage od švédskej rockovej skupiny Opeth vydaný v roku 2011. Ak by som písal o albumoch, ktoré predchádzali vydaniu tejto dosky, písal by som o metalovom Opethe. Avšak v tomto prípade to tak nie je, a preto je Heritage v porovnaní s ostatnými albumami výnimočný a inovatívny.
Experimentátor Mikael Akerfeldt sa rozhodol pre zmenu smeru a z desiateho albumu Opeth vyškrtol akékoľvek náznaky death metalu. Musím sa priznať, že čo sa rocku týka, uprednostňujem skôr progresívny rock zo 70. rokov, avšak skupina Opeth je pre mňa dôležitou výnimkou. Na albume ukázali schopnosť pohybovať sa medzi viacerými hudobnými štýlmi naraz. Opeth svetu ukázali, že metal v podstate nepotrebujú. Svoju komplexnú víziu k poslucháčom preniesli aj cez tichšie tóny, džezový feeling, prog-rockový nádych a dokonalú súhru všetkých zúčastnených.
Bravo!

0 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 28. mája 2020
Meniny má Viliam, zajtra Vilma