M. Tamajka dôchodcom napriek sľubom neprilepší

  • Spravodajstvo
  • 3. decembra 2015, 12:50
  • Autor:pror

Piešťanskému primátorovi Milošovi Tamajkovi sa nedarí plniť sľuby. Na novembrovom zastupiteľstve sa za to poslancom i ospravedlnil. V auguste tohto roku na stretnutí s členmi Rady seniorov prisľúbil, že dôchodcom v kúpeľnom meste zníži dane z nehnuteľností, ale aj poplatky za vývoz smetí.

Nakoľko je to zásah do mestského rozpočtu súvisiaci i so zmenou všeobecne záväzného nariadenia o miestnych poplatkoch, Piešťanský týždeň primátora v článku upozornil, že takéto sľuby bez podpory poslancov nedokáže splniť.

Od augusta sa konalo už niekoľko mestských zastupiteľstiev a poslancom primátor zmenu výšky poplatkov v kúpeľnom meste nepredložil, tak ho na tieto skutočnosti jeden z nich upozornil. „Už zasadajú komisie k návrhu rozpočtu na rok 2016. Ak chceme zmeny v poplatkoch pre občanov prijať, je najvyšší čas ich predložiť, pretože musíme odsúhlasiť aj nové znenie všeobecne záväzného nariadenia. Ak potrebuješ pomocnú ruku k naplneniu tohto sľubu, sme ti ochotní pomôcť,“ povedal primátorovi poslanec Martin Cifra.

M. Tamajka nevie, čo so sľubmi dôchodcom robiť. „Uvedomujem si, že takéto konanie z mojej strany nebolo fér. Preto som sa rozhodol, že úľavy pre dôchodcov nebudú,“ reagoval kajúcne na vystúpenie M. Cifru.

Poslanci k tejto téme ešte konštatovali, že nie je dôchodca ako dôchodca a úľavy by sa museli realizovať adresne a cielene i pre mladé rodiny, často sa tiež nachádzajúce v nelichotivej finančnej situácii.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 49, ktoré je v predaji od 1. decembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Polícia vyšetruje okolnosti a príčiny nehody, ktorá sa stala dnes poobede pri obci Dolné Trhovište, okr. Hlohovec. 55 ročný Bratislavčan,…
  • 30.05.2020, 20:23
  • Spravodajstvo
Pandémia koronavírusu prerušila možnosť prezrieť si výstavu, ktorú Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch otvorilo ešte v chladných mesiacoch. Záujemcovia…
  • 31.05.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je nedeľa 31. mája. Tento deň je Dňom otvárania studničiek a Svetovým dňom bez tabaku (WHO). Meniny má Petronela,…
  • 31.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 31. mája 2020
Meniny má Petronela, zajtra Žaneta