Vianoce na Kúpeľnom ostrove

  • Spravodajstvo
  • 2. decembra 2015, 14:56
  • Autor:SLK

Obdobie adventu patrí k najkrajším v roku. Naše príbytky rozvonia ihličie, vanilka a škorica, chystajú sa prekvapenia pod vianočný stromček, venujeme sa viac rodine a priateľom a príjemnú náladu vytvoria koledy či vianočné koncerty. Kúpele Piešťany aj tento rok pripravili viacero príležitostí na spoločné stretnutia v pravej vianočnej atmosfére.

Znamením, že sviatočné obdobie prichádza aj do kúpeľov, bolo tradičné rozsvietenie vianočného stromu na námestíčku pred Napoleonskými kúpeľmi v sobotu 28. novembra.

Na zlatú nedeľu 20. decembra zapália poslednú sviečku na adventnom venci v Park Café v hoteli Esplanade deti zo súboru Inovček, v Café Splendid predvedie ľudové vianočné zvyky folklórna skupina Krakovčanka. Hotel Thermia Palace privíta už tradične na zlatú nedeľu Svatováclavský sbor Dolní Bojanovice s najslávnejším dielom Jana Jakuba Rybu: Česká mše vánoční. Vypočujte si príbeh narodenia Krista a príchodu pastierov k jasličkám a objavte to pravé čaro sviatočných dní.

V stredu 23. decembra sa v Kongresovom centre na Kúpeľnom ostrove uskutoční Slávnostný vianočný koncert v podaní vynikajúceho klaviristu Ladislava Fančoviča a huslistu Milana Paľu, ktorý sa dnes radí medzi elitu svetových interpretov mladej generácie. L. Fančovič vystupuje ako sólista s mnohými slovenskými a českými orchestrami. Vo svojom repertoári rád siaha i po veľmi náročných a málo hrávaných skladbách, ktoré sa z dôvodu obtiažnosti zriedkavo objavujú na programoch koncertných sál. M. Paľa bol v roku 2009 ocenený za projekt antológia slovenskej tvorby pre sólové husle, a to nielen za svoje výnimočné interpretačné schopnosti, ale i za svoj ojedinelý prístup k slovenskej hudobnej tvorbe. Spojenie týchto dvoch umelcov sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok. Na vianočnom koncerte zaznie Beethovenova a Brahmsova sonáta pre husle a klavír a na záver Bach-Gounodova Ave Maria.

V stredu 30. decembra v Kongresovom centre sa o zábavu postará Fats Jazz Band – prvotriedny swingový orchester, ktorý oživuje tradíciu džezu 30. a 40. rokov minulého storočia. Jeho zakladateľ L. Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých nahrávok, preto máte unikátnu možnosť počuť originálne skladby džezových legiend Louisa Armstronga, Elly Fitzgerald, Lestera Younga, ale i domácej scény. Zrekonštruované originálne hudobné nástroje, dobové oblečenie a swingová hudba, ktorá vám rozprúdi krv, vás prenesie do čias noblesy a horúcich večierkov a skvele naladí na silvestrovské oslavy.

0 Shares

Najnovšie správy

Polícia vyšetruje okolnosti a príčiny nehody, ktorá sa stala dnes poobede pri obci Dolné Trhovište, okr. Hlohovec. 55 ročný Bratislavčan,…
  • 30.05.2020, 20:23
  • Spravodajstvo
Pandémia koronavírusu prerušila možnosť prezrieť si výstavu, ktorú Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch otvorilo ešte v chladných mesiacoch. Záujemcovia…
  • 31.05.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je nedeľa 31. mája. Tento deň je Dňom otvárania studničiek a Svetovým dňom bez tabaku (WHO). Meniny má Petronela,…
  • 31.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 31. mája 2020
Meniny má Petronela, zajtra Žaneta