Slovenky ťahala za výhrou Marta Páleníková

• Šport / Basketbal
  • 23. novembra 2015, 08:12
  • Autor:th

Slovenské basketbalistky podľa očakávania vstúpili úspešne do kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017. V sobotu večer v Poprade Slovenky v E-skupine triumfovali nad Portugalčankami 56:43 (28:15). V drese reprezentácie sa predstavili aj tri hráčky Piešťanských Čajok – Marta a Terézia Páleníkové i Lucia Krč-Turbová.

Favorizované Slovenky sa po skvelom úvode neskôr dlho strelecky trápili a až zlepšeným výkonom v záverečnej štvrtine odskočili snaživým súperkám z najzápadnejšej európskej krajiny na rozhodujúci bodový rozdiel. Výborný výkon v slovenskom drese podala Čajka Marta Páleníková, ktorá nazbierala 13 bodov – najviac z celého tímu.

"Do zápasu sme vstúpili zodpovedne, dávali sme rýchle koše, prvá štvrtina bola takmer ideálna. Potom sme sa zasekli v útoku, trápili sme sa. Dali sme iba 56 bodov, čo je celkom málo, ale je to aj odraz toho, že sme iba týždeň spolu. Na druhej strane, v obrane sme dostali iba 43 bodov, čo je vynikajúce. Keď budeme v takomto defenzívnom trende pokračovať, nebojím sa,"
uviedla opora Čajok a momentálne i reprezentácie.

Okrem nej do zápasu zasiahli jej sestra Terézia Páleníková (0 bodov) a Lucia Krč-Turbová (5 bodov).

Druhý a posledný zápas prvého kvalifikačného bloku ME 2017 zohrajú slovenské hráčky v stredu 25. novembra od 20.30 h v Reykjavíku proti domácim Islanďankám.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 48, ktoré je v predaji od 24. novembra.