Futbalová jeseň skončila!

• 16. novembra 2015, 09:09
  • Autor:T. Horký

Počas uplynulého víkendu sa dohrávalo posledné kolo jesennej časti už len dvoch regionálnych súťaží. V oblastných majstrovstvách bodovali len Borovce na pôde Cífera, v oblastnej súťaži vyhral Ostrov v Bojničkách, Pečeňady otočili zápas s Prašníkom a Ratnovce porazili Dubovany, keď sa hetrikom blysol Petrík.

Oblastné majstrovstvá

Šulekovo – Veľké Orvište 2:0 (2:0)

V Šulekove padali góly iba v prvom polčase a to len do siete Veľkého Orvišťa. Po polhodine hry sa presadil Beko, o šesť minút neskôr uzavrel na 2:0 Nemčok.
Góly: Beko, Nemčok
Zostava V. Orvišťa: Budka – Tanáč, Špernoga, J. Vavrinec, Luk. Bartošek, T. Pavlovič, Belica, Jánošík, P. Pavlovič, I. Horváth, R. Vavrinec (Lub. Bartošek)

Cífer – Borovce 0:0
Borovce si z Cífera vezú bod, k zisku ktorého im stačila len bezgólová remíza. Obe mužstvá vyšili strelecky naprázdno.
Zostava Boroviec: Valo – Pet. Herceg, Šašo, Koprna, Kapičák, Jankech, Dubovský, O. Macháč, Péči, Balcír, Urban (Moravčík, M. Radošinský, T. Radošinský)

Oblastná súťaž sk. B

Bojničky – Ostrov 2:4 (0:1)
Futbalisti Ostrova si na záver jesene spravili chuť víťazstvom v Bojničkách, kde vyhrali 4:2. O víťazstve rozhodol dvomi gólmi v poslednej desaťminútovke Lukáš Boris.
Góly: D. Šesták 2 – L. Boris 2, Chochula, Klasovitý
Zostava Ostrova: Hajdín – Chochula, Pav. Kabát, Pet. Kabát, Mitošinka, Svetlík, Boris, Legiň, Urbánek, Klasovitý, Bečarevič (Pišoja, Gajdoš)

Banka – Šípkové 2:2 (1:1)
Hostia viedli už po troch minútach zásluhou Koyša, no pred polčasom vyrovnal domáci Hornák. PO prestávke si najskôr dali hostia vlastný gól, no v 75. min stihol vyrovnať Braško.
Góly: Hornák, vlastný – Koyš, Braško
Zostavy – Banka: Krajčech – Vajsábel, Varga, Babiš, P. Bogora, Michalák, Kusý, Belan, M. Bogora, Hornák, Klampár (Samuhel),
Šípkové: Líška – L. Oška, Braško, T. Balcír, Koyš, Šalát, Žák, Lago, Kubík, Andrísek, Ilenčík (Žitňanský, Kolník, Kusý)

Veselé – Trakovice 1:0 (0:0)
Futbalistom Veselého stačilo na víťazstvo nad Trakovicami len jediný gól, ktorý strelil tesne po nástupe na druhý polčas Gula.
Gól: T. Gula
Zostava Veselého: P. Strecký – Duračka, Michalčík, Rácz, Konečný, Masár, T. Gula, Dadík, Klúčovský, Lesay, Bartovic (Bašovský, Konček, Ondriga)

Pečeňady – Prašník 2:1 (0:1)

Hoci Prašník viedol po pol hodine gólom Bielika 1:0, na body mu to nestačilo. Domáci sa v druhom polčase presadili v priebehu štyroch minút zásluhou Adamčíka a Michalčíka, čím si zaistili víťazstvo 2:1.
Góly: Adamčík, Michalčík – R. Bielik
Zostavy – Pečeňady: Vidlička – Durdy, Jankovič, Miškolci, Ondrášeik, Michalčík, Ščasnovič, Pekarovič, Lužák, Karaba, Holiš (Adamčík, T. Chudý),
Prašník: T. Holán – O. Bielik, Adamec, Milan Kazík, Žažo, Konkuš, R. Bielik, Kubík, Matys, Kurňavka, Michal Kazík (Grivalský, Ľ. Obuch, Maggio)

Koplotovce – Chtelnica 4:0 (0:0)
Chtelnica cestovala k lídrovi tabuľky a hoci sa hralo v prvom polčase bez gólov, po prestávke domáci hostí štyrmi gólmi rozstrieľali a vyhrali 4:0.
Góly: Kováč, Pokryvka, Tajber, M. Lackovič
Zostava Chtelnice: Ľ. Cibrín – Melicher, M. Bílik, Piešťanský, D. Zemko, Brisuda, Čížik, Tomáška, Gába, O. Zemko, Kalaš (Stanovič, Bašnák)

Dolný Lopašov – Madunice 4:2 (2:2)
Zápas bol bohatý na góly už v prvom dejstve, ktoré sa skončili 2:2. Po zmene strán však skórovali domáci Masárik s Hornákom a zaistili D. Lopašovu tri body.
Góly: Hornák 2, Lukáč, Masárik – Kosa, Blaho
Zostavy – D. Lopašov: Pavelský – Braniša, Masárik, Gula, T. Mačica, Hornák, Buchel, Kubiš, Lukáč, Vrbovský, Beblavý (Lenghart),
Madunice: Púdela – Žažo, Kosa, Blaho, Hargaš, Mesároš, Rusnáčik, Chalány, J. Kabát, Polák (B. Kabát)

Šterusy – Kľačany 3:4 (1:1)

Šterusy prišli o nádej na víťazstvo v priebehu 58. a 65. Minúty, kedy trikrát skóroval Köplinger. Ten sa okrem toho presadil ešte v prvom polčase a zariadil víťazstvo Kľačian štyrmi gólmi.
Góly: Žilka, Nesteš, Sereda – R. Köplinger 4
Zostava Šterús: Palkech – Rechtorík, Dovičič, Madunický, L. Žilka, Nesteš, Gvizd, Strapatý, D. Žilka, Sereda, Hamšík

Ratnovce – Dubovany 4:1 (2:1)
Víťazstvo Ratnoviec nad Dubovanmi zariadil tromi gólmi Petrík a výraznou mierou tak prispel k víťazstvu 4:1,
Góly: A. Petrík 3, Paulovič – Sasák
Zostavy – Ratnovce: Lazový – Petrík, Bílik, Žák, Boďo, Paulovič, Šiška, Stachura, Kalaba, Kopal, Pulman (Geschwandtner, Pavlovič),
Dubovany: M. Kollár – Kusý, Dobrovodský, Š. Strečanský, M. Strečanský, Kollár, Sasák, Masarik, Klein, Skaličan, Vrbík (Vozár)

Aktuálne tabuľky nájdete v Piešťanskom týždni číslo 47, ktoré je v predaji od 18. novembra.