Čajky vyhrali v Ružomberku a uhájili druhé miesto

• 16. novembra 2015, 08:43

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu hrali ďalší extraligový zápas, keď sa predstavili v šlágri kola na palubovke MBK Ružomberok. Pred 1400 divákmi sa Čajky predviedli výborne a po víťazstve 78:46 uhájili druhé miesto v tabuľke.

Na začiatku síce Ruža vyhrávala 2:0, no to bolo jej jediné vedenie v zápase. Od tej chvíle prebrali opraty stretnutia do svojich rúk Piešťany, ktorým sa darilo takmer všetko, na čo siahli. Prvú štvrtinu vyhrali Čajky 21:8 a po prvom polčase dokonca viedli o 20 bodov 43:23.
Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani po polčase. Domáca družina sa snažila dotiahnuť sa na Piešťany, no tie umnou obranou a úspešnými útokmi držali Ružu na poriadny dištanc. Dve minúty pred koncom tretej štvrtiny sa náskok Čajok natiahol na 31 bodov (28:59). Čajky do konca zápasu svoje vedenie ešte navýšili na konečných 78:46 a uhájili tak druhé miesto v tabuľke extraligy.
MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 46:78 (8:21,23:43, 30:62)
Zostava/body Čajok. Čajky: Engelmanová 17, Parkerová 15, T. Páleníková 11, M. Páleníková 9, Oroszová 8, Dudášová 6, Krč-Turbová a Bartoňová po 4, Pilátová a Felixová po 2.