Masters plavci uspeli v Žiline i Českej Lípe

• 11. novembra 2015, 08:19
  • Autor:th/ak

Piešťanskí masters plavci sa v októbri zúčastnili dvoch veľkých podujatí, kde sa im podarilo získať niekoľko cenných kovov.

Prvým boli medzinárodné preteky O pohár mesta Žilina, ktorých štvrtý ročník žilinský Plavecký seniorsky klub zorganizoval v dňoch 24. a 25. októbra. Do mestskej plavárne si v 50-metrovom bazéne prišli zmerať sily veteránski plavci zo Slovenska, Českej republiky, Ukrajiny, Rakúska a Maďarska. Piešťanský tím sa predstavil v zložení Juraj Horil a Anna Kičinová a domov si odviezol dve zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. J. Horil sa umiestnil na 100 m prsia na prvej priečke a za premiérovo odplávaných 200 m polohové preteky získal striebro. A. Kičinová zvíťazila na 100 m motýlik, dve druhé miesta si pripísala za 50 m motýlik a 100 m prsia. Na krátkej prsiarskej trati obsadila bronzovú priečku.
Na prvých Zimných medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v plávaní masters a súčasne 16. ročníku pretekov Korunní Cup 2015 v Českej Lípe za ŠPK Kúpele Piešťany plávala len A. Kičinová. Najviac sa jej darilo na náročnej trati 200 m motýlik, kde sa umiestnila v celkovom hodnotení Open na tretej priečke. Vo svojej vekovej kategórii nenašla premožiteľku na tratiach 50 a 200 m prsia, 50, 100 a 200 m motýlik a na striebornom stupienku stála za trate 100 m prsia a 200 m polohové preteky.
Víkend 14. a 15. novembra bude tradične patriť medzinárodným majstrovstvám Poľska, tento rok v juhopoľskom meste Gliwice. Piešťanci sa usilovne pripravujú a budú určite chcieť dosiahnuť na medailové miesta a uzavrieť súťažný rok dobrými výkonmi.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 46, ktoré je v predaji od 10. novembra.