Havrani zvíťazili v Skalici, v poslednej minúte rozhodol Tibenský

• Hokej / Šport
  • 10. novembra 2015, 21:45
  • Autor:th

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili 3:2 na klzisku HK 36 Skalica v utorkovom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

Hosťujúci "havrani" viedli od 4. min po góle Edgarsa Brancisa, to najpodstatnejšie sa však na Záhorí udialo až v záverečných minútach tretieho dejstva. Najprv v 53. min vyrovnal Skaličan Jindřich Barák, už o minútu neskôr opäť naklonil misky váh na stranu Piešťan Jozef Tibenský. O ďalšiu minútu sa Skaličania druhýkrát vrátili na remízový stav zásluhou Miroslava Ďuráka. V poslednej minúte rozhodol o osude duelu svojím druhým zásahom v dueli Tibenský.
Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 19. kolo – utorok:

HK 36 Skalica – ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Góly: 53. Barák (R. Školiak), 55. Ďurák (K. Jass) – 4. E. Brancis, 54. Tibenský (Holovič, J. Ručkay), 60. Tibenský (J. Ručkay, Gipters)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Korytko (Skalica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Stanzel, 764 divákov

Zostavy:

Skalica: Romančík – Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Zukal, J. Rožník, Jaborník – K. Jass, R. Školiak, Studenič – L. Klíma, Brendl, Komínek – Brodek, Lantoš, Bezúch – D. Pašek, Mickievics, Korytko

Piešťany: P. Rybár – Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, O. Valo, Hluch – K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák