Piešťanky zdolali Slovan o 47 bodov

• 3. novembra 2015, 09:50

Po stredajšom zápase Európskeho pohára sa basketbalistkyPiešťanských Čajok predstavili opäť v rámci slovenskej extraligy v Bratislave. V sobotu zvíťazili nad Slovanom jednoznačným rozdielom 97:50.

Čajky od začiatku dominovali a už po prvej štvrtine mali vysoký náskok 27:8. V druhej časti sa hra síce mierne vyrovnala, no napriek tomu navýšili skóre na polčasových 43:21. Po zmene strán Piešťanky súperky k ničomu vážnejšiemu nepúšťali, tretiu i štvrtú štvrtinu vyhrali jednoznačným pomerom, až sa skóre zastavilo na konečných 97:50. Richard Kucsa, asistent trénera Čajok: „Stretnutie sme rozohrali dobre a už v prvej štvrtine sme si vybudovali náskok. Využívali sme situácie, ktoré nám súper ponúkal, a bodový rozdiel sme zveľaďovali až do konca zápasu.“ Mária Felixová, Piešťanské Čajky: „Chceli sme dokázať svoju kvalitu a už od prvej minúty sme súperovi nechceli dať v žiadnej situácii nič zadarmo, čo sa nám až na pár výpadkov darilo. Dominovali sme na doskoku i v individuálnych činnostiach a zápas sme mali pod kontrolou.“

Zostava/body Čajok: Dudášová 7, Oroszová 13, Krč-Turbová 15, Pilátová 2, Felixová 19, Bartoňová 8, Engelman 16, T. Páleníková 4, M. Páleníková 13

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 45, ktoré je v predaji od 3. novembra.