Generálka na EuroCup Čajkám vyšla, Cassoviu porazili 80:19

• 24. októbra 2015, 22:21

Piešťanské Čajky si pred prvým zápasom Európskeho pohára spravili chuť a v extraligovom súboji s Cassoviou Košice zvíťazili vysoko 80:19.

Obom družstvám trvalo trošku dlhšie, než sa prvýkrát bodovo presadili. Prvý koš padol až po dvoch a pol minúte. Hra pokračovala v podobnom štýle aj naďalej, obe družstvá príliš produktívne neboli, napokon sa však Čajkám podarilo vytvoriť si osembodový náskok – 10:2. Druhá časť už bola o niečom inom. Domáce hráčky sa začali výraznejšie presadzovať, darila sa im najmä trojbodová streľba a po prvej polovici sa šlo na prestávku za stavu 38:10. Hosťujúce hráčky sa len ťažko presadzovali cez domácu obranu, Čajky aj naďalej potvrdzovali úlohu favorita a do konca tretej štvrtiny svoj náskok navýšili na 54:15. Poslednú štvrtinu domáce hráčky odštartovali dvomi trojbodovými hodmi a ich herná prevaha vládla na palubovke až do konca zápasu. Čajky ťažili s hosťujúcich nepresností, vystihovali ich rozohrávku z čoho pramenili rýchle protiútoky.
Piešťanské Čajky – BK SOUŽ Cassovia Košice 80:19 (10:2, 38:10, 54:15)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 15, Bartoňová 2, Engelman 8, M. Páleníková 12, Parker 18 (Dudášová 2, Balážová, Oroszová 7, Pilátová 6, Felixová 2, T. Páleníková 8) Tréner: M. Pospíšil
BK SOUŽ Cassovia Košice: Desiatníková 4, Timková 10, Bilíková 2, Filičková 2, Migová 1, (Maďarčíková, Tomková, Mončeková 1) Tréner: J. Hricko

Hlasy po zápase:
Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: Teší ma, že sa nám vydarila generálka pred EuroCupom. Teraz už budeme všetko sústrediť na stredajší zápas proti Tureckej Adane.

Zuzana Pílátová, Piešťanské Čajky: Bol to náš posledný zápas pred začiatkom FIBA Cupu. Zo začiatku sme sa trápili v útoku. Snažili sme sa hrať naše systémy, agresívnou obranou sme súpera nútili k jednoduchým stratám a dávali sme z toho jednoduché koše.