Ragbisti na turnaji v Maďarsku

  • Šport / Ostatné športy
  • 21. októbra 2015, 10:13
  • Autor:th/fk

Ragbisti z Piešťan si pripisujú na svoje kontá ďalšie zárezy. Po predchádzajúcej spolupráci s Maďarskou ragbyovou úniou sa mladíci z Rugby Union Clubu (RUC) vydali reprezentovať piešťanské farby do „mekky“ maďarského ragby, Ostrihomu. Na turnaji odohrali Piešťanci, ktorí sú kostrou slovenského reprezentačného tímu, tri zápasy s rovesníkmi v kategórii do 19 rokov.

V prvom zápase sa stretli s ostrieľaným tímom zo Szegedu, s ktorým zhruba pred polrokom prehrali vysoko 0:63, ale víkendový súboj naznačoval niečo iné. Piešťanci odohrali zrejme najlepší výkon v histórii, keď svojich minulých premožiteľov zdolali tesne 19:17 a pripísali sme si prvé body do tabuľky. Hráči RUC do tohto zápasu nastúpili od prvej minúty na 110 percent a srdnatým výkonom do posledného hvizdu rozhodcu si zabezpečili víťazstvo.
Druhé stretnutie odohrali proti neskoršiemu víťazovi Vitezek, v ktorom sa prejavila ich neskúsenosť, ale takisto aj vekový rozdiel. V porovnaní s piešťanským tímom, ktorý bol zostavený výlučne z hráčov pod 18 rokov, ich protivníci väčšinou len tesne spĺňali limit kategórie do 19 rokov. Tento zápas im absolútne nevyšiel, a tak navzdory snahe nedokázali zabrániť prehre 0:58.
Posledný súboj s tímom Batta, v ktorom prakticky bojovali o druhú priečku, bol poznačený množstvom individuálnych chýb a Piešťancov stál cenné body. Nastúpili síce s obrovskou odhodlanosťou a po pár sekundách i viedli, nanešťastie, po položení bleskovej päťky sa nechali uniesť víťaznou eufóriou. Prvý polčas ešte odohrali so súperom viac-menej vyrovnanú partiu, ale v druhom, keď sa prejavila neskúsenosť či únava, ich súper prevýšil v pomere 29:5. Je treba podotknúť, že maďarskému tímu udelili výnimku a mohol v ňom nastúpiť hráč nad 19 rokov, ktorý bol, pochopiteľne, jeho ústrednou postavou.
Filip Kráľ, člen realizačného tímu RUC Piešťany: „Posledný zápas možno nevyšiel podľa našich predstáv, ale máme pevné základy, na ktorých sa dá stavať v budúcnosti. Opäť sme si odniesli cenné skúsenosti, ktoré nás posunuli o niečo vyššie. V mene celého realizačného tímu ďakujem chlapcom za predvedené výkony. Uvedomujeme si, že to nebolo ľahké, takže hlavy hore, ideme ďalej.“

Zostava RUC Piešťany: Adam Scherer, Jakub Augustín, David Drozd, Dominik Guláš, Lukáš Chmelo, Dávid Košťál, Martin Kováč, Pavlo Osypenko, Tomáš Opial, Jakub Klčo, Michal Líška, Filip Bobek, Michal Bartovic

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 43, ktoré je v predaji od 20. októbra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich