Zombík s odťatou hlavou si odniesol tlačiareň

  • Kultúra a spoločnosť
  • 20. októbra 2015, 08:51
  • Autor:vd

V bufete u Dina na piešťanskej Sĺňave opäť vyrezávali strašiakov. V sobotu 17. októbra popoludní sa takmer všetky miesta pri stoloch zaplnili ľuďmi. Svetlonosov zhotovovali malí aj veľkí, išlo o zábavu, tvorivosť a súťaživosť. Vyhrať chcel každý.

Okrem nožíkov, lyžíc a všelijakých „dlabadiel“ si priniesli poniektorí umelci aj vŕtačku. „Robilo sa fantasticky, pretože sme sedeli neďaleko kapely Banda zlého Vojta a pospevovali s hudobníkmi trampské pesničky,“ žartoval jeden z tatinov, hrdo pozorujúci svoje dieťa a manželku, práve zápasiacich so zubami strašiaka. Aby sa dielo podarilo, hlava rodiny ho zapíjala lahodným chmeľovým mokom. Náročnejšie prvky, vyžadujúce silu i dôvtip, dvojica nechala na otca. Na súmraku z oranžových útrob vyrezaných dyní vychádzali blikajúce svetielka a organizátori ich zoradili do dvoch „šíkov“ na lavicu i pod lavicu na dvore reštaurácie. Bok po boku tu blikal malý ufón s usmiatou guľatou potvorou, zombík s odťatou hlavou, volkswagen, čínsky čajník či ježibaba zakliata do stien obrovskej guľatej dyne. Nad nádhernými svetlonosmi držala stráž smrtka, na hlave s tromi plápolajúcimi „tykadlami“. To už okolo prechádzala prísna porota s notesmi v rukách. „Je náročné z vyše tridsiatich vybrať štyri naj dyne. Každá je niečím výnimočná,“ povedala jedna z porotkýň. Po dlhých zvažovaniach sa štvorčlenná partia napokon zhodla a ocenila najväčšiu, najmenšiu, najkreatívnejšiu i najsmiešnejšiu dyňu. Hlavnú cenu, tlačiareň, získal najkreatívnejší svetlonos – zombík s odťatou hlavou a pracovným názvom Sekera.


Pozrite si fotogalériu.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 43, ktoré je v predaji od 20. októbra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto