Budova Centroom – už nie prst, ale varovná päsť!

  • Spravodajstvo
  • 20. októbra 2015, 08:14
  • Autor:sita

Vlastník budovy Centroom v Piešťanoch vedel o jej statických problémoch už pred piatimi rokmi. Statik Vladimír Benko už vtedy odporučil riešiť „sadanie“ v tom čase novopostaveného objektu. K zásadnému riešeniu problémov sa vlastník neodhodlal, trhliny v priečkach riešil len „kozmetickými“ úpravami. Vyplynulo to zo sobotného rokovania krízového tímu, ktorý zvolal primátor mesta Miloš Tamajka.

Krízový tím zasadal, pretože problematická statika budovy sa 17. októbra predpoludním prejavila na štvrtom, piatom a šiestom podlaží vydúvaním, praskaním a odlepovaním dlažby. Takéto prejavy podľa Ivana Pauera, povereného vedením Oddelenia stavebných služieb Mestského úradu v Piešťanoch, už nemožno vnímať ako varovný prst, ale varovnú päsť.
Stavebný úrad už 8. októbra nariadil vypratanie budovy. O týždeň neskôr vydal rozhodnutie, ktorým nariadil vykonanie neodkladných zabezpečovacích prác. Závažný havarijný stav podľa stavebného úradu ohrozuje nielen osoby vo vnútri stavby, ale je nebezpečný aj pre okolie budovy. V polyfunkčnej budove Centroom je 44 bytov, kancelárske a obchodné priestory. Po rozhodnutí stavebného úradu o jej vyprataní tam už týždeň nikto nebýva, prázdne sú aj obchody na prízemí. Budova je odpojená od kúrenia, vody a elektrickej energie. Polyfunkčný objekt Centroom v blízkosti Auparku v Piešťanoch kolaudovali pred piatimi rokmi. Projektant statiky Ján Tomčáni zodpovedal za statiku aj v problémových bratislavských projektoch Trinity a Apollo 1.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz