Piešťanky rozdrvili Slovan o 80 bodov!

• Šport / Basketbal
  • 19. októbra 2015, 14:52
  • Autor:T. Horký

Piešťanské basketbalistky si v uplynulom týždni počínali náramne. V stredu rozdrvili BK Slovan Bratislava 105:25 a zaznamenali prvú stovku v sezóne. Čajkám sa darilo aj v sobotu v Banskej Bystrici, kde zvíťazili 86:51.

Čajky – BK Slovan Bratislava 105:25 (28:7, 24¬:2, 28:8, 25:8)
Čajky vstúpili do zápasu šnúrou 22 bodov a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté už po prvej štvrtine. V druhej štvrtine sa podarilo hráčkam z Bratislavy zaťažiť konto súpera
len dvomi bodmi, a tak polčasové skóre 52:9 hovorí o všetkom. Otázkou bolo, ako dlho si udržia domáce hráčky koncentráciu a či padne v Diplomat aréne prvá stovka. Na obe otázky možno odpovedať kladne: 100-bodovú hranicu dosiahla po získaní lopty a samostatnom zakončení dve a pol minúty pred koncom Pilátová. Po zranení sa prvýkrát predstavila aj Felixová a bola autorkou 13 bodov.
Zostava/body Čajok: Bartoňová, Engelman 15, Parker 11, Oroszová 16, Dudášová 3 (Bartánusová 4, Balážová 7, Pilátová 5, Felixová 13, T. Páleníková 17, M. Páleníková 14)

BK ŠKP Banská Bystrica – Čajky 51:86 (16:29, 11:27, 11:18, 13:12)
Čajky začali zápas veľmi aktívne a darilo sa im aj strelecky, keď prvú štvrtinu vyhrali v pomere 29:16. Ešte lepšie zahrali v druhej časti, keď svoj náskok navýšili a po prvej polovici viedli jednoznačne 56:27. Po prestávke sa hra mierne vyrovnala, no Piešťanky mali stále viac z hry a tretiu štvrtinu vyhrali 18:11. Jediná časť stretnutia, ktorá Piešťankám príliš nevyšla, bola posledná. Prehrali ju o bod 12:13, no to nič nezmenilo na jednoznačnom víťazstve 86:51.
Zostava/body Čajok: Dudášová 20, Balážová, Oroszová 11, Pilátová, Felixová 8, Bartoňová 2, Engelman 7, T. Páleníková 10, M. Páleníková 16, Parker 12