Banská Bystrica zvíťazila v Piešťanoch

• 16. októbra 2015, 23:36
  • Autor:sita

Hráči HC ’05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom dueli 12. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na ľade ŠHK 37 Piešťany 3:1.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v 22. min hosťujúci Tomáš Zigo. Na začiatku tretej časti v presilovke vyrovnal domáci obranca Tomáš Brňák. Keď sa už zdalo, že stretnutie dospeje do predĺženia, 63 sekúnd pred koncom III. tretiny strelil víťazný gól hostí Michal Hudec. Tri body pre Bystričanov spečatil v poslednej minúte Juraj Majdan.
ŠHK 37 Piešťany – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
 Gól: 44. Brňák (J. Ručkay, Holovič) – 22. T. Zigo (Lamper, Matoušek), 59. M. Hudec (M. Rosandič, Galamboš), 60. Majdan (Handlovský, Kytnár)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Korba, Rovenský, 1269 divákov

Piešťany: Košarišťan – Kania, R. Filip, Svetlík, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krotov, Hluch – Šimíček, Belluš, S. Petráš – O. Valo, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, K. Kučera – Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

Banská Bystrica: Corbeil – I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, M. Rosandič, Gründling, V. Čížek – Majdan, Galamboš, Handlovský – Loskot, Kytnár, O. Mikula – M. Hudec, Handzuš, Gillies – Lamper, T. Zigo, Matoušek – Lunter