Vodiča potopeného auta stále nenašli

  • Spravodajstvo
  • 14. októbra 2015, 10:26
  • Autor:am

V predchádzajúcom čísle Piešťanského týždňa sme informovali o potopenom aute v potoku Dubová. Vodič „zaparkoval“ vo štvrtok 1. októbra vo večerných hodinách priamo pod hladinou vodného toku, v ľavotočivej zákrute na Obchodnej ulici v Piešťanoch. Z miesta ušiel a pátrajú po ňom dodnes.

Záchranné zložky po príchode našli už len opustené auto so zapnutými svetlami. „Polícia naďalej pátra po osobe za volantom motorového vozidla. Jeho totožnosť nepoznáme napriek vypočutiu držiteľa auta. Išiel pravdepodobne rýchlo, brzdná čiara nasvedčuje, že nezvládol riadenie,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.
Či zohrali rolu omamné látky alebo iné pohnútky, pravdepodobne zostane zahalené tajomstvom. Mnoho vodičov tvrdí, že zákruta na Obchodnej ulici nie je najmä vo večerných hodinách bezpečná, nenachádza sa pri nej žiadne označenie či aspoň osvetlenie. Šoféra vraj podvedome núti ísť rovno namiesto pokračovania v ľavotočivej zákrute. Minulotýždňové „utopenie“ auta nebolo ani zďaleka prvé. „Kolízie v tomto úseku sme v minulosti zaznamenali, no nejde o úsek častých dopravných nehôd,“ uviedla M. Linkešová.
„V zákrute sa nachádza pripojenie ďalšej komunikácie, pričom táto križovatka nie je dopravne vyznačená,“ odpovedala na otázku, či Mesto Piešťany, správca komunikácie, neplánuje úsek zabezpečiť, hovorkyňa radnice Eva Bereczová. Umiestnenie značiek či zábran musí prejsť procesom schvaľovania. „Vzhľadom na potrebu označenia zákruty situáciu s návrhom dopravného značenia prehodnotíme v spolupráci s dopravným inšpektorátom. Osadenie zrealizujeme po schválení návrhu,“ dodala E. Bereczová.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 42, ktoré je v predaji od 13. októbra.


0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto