Regionálne derby Trebatice – Krakovany s jednoznačným víťazstvom domácich

• 12. októbra 2015, 08:43
  • Autor:T. Horký

Regionálne futbalové súťaže pokračovali ďalším jesenným kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé zápasy. V šlágri kola porazili Trebatice Krakovany jednoznačne 5:0, keď tromi gólmi zahviezdil Pekarovič. Ostrov zdolal Chtelnicu 6:1 a strelec Milan Klasovitý sa opť blysol hetrikom. Moravany otočili zápas v Merašiciach a ligu vedú o päť bodov.

Piata liga

Trebatice – Krakovany 5:0 (1:0)
Regionálne derby bolo v jednoznačnej réžii Trebatíc. Tie síce po prvom polčase viedli len 1:0, no po prestávke skórvali štyrikrát a Krakovanom nadelili debakel 5:0. Hetrikom sa prezentoval Pekarovič.
Góly: Pekarovič 3, Směřička, Suchánek
Zostavy – Trebatice: Veselý – Kotula, Zemko, Chebeň, Verchola, Směřička, Suchánek, Klačman, Pekarovič, Kirka, O. Machač (Mosný, Hrnčiar, Bíro),
Krakovany: O. Sedlák – O. Holán, Ondrejka, M. Sedlák, Kubran, Kališ, Feranec, Hazda, P. Sedlák, Bukovčák, Duchoň (Bojkovski, Pavlovič, Toplanský)

Gbely – Veľké Kostoľany 0:0
Hoci v zápase gól nepadol, rozhodca udelil až tri červené karty. Za Kostolancov putovali predčasne pod sprchy brankár Jamrich a Svítek.
Zostava V. Kostolian: Jamrich – Strečanský, Grígel, Janíček, Svítek, Balón, D. Vavrinec, Prosnan, Porubský, Velšic, Čeliga (Janega, Mačica, Žák)

Horné Orešany – Drahovce 3:2 (3:1)

Drahovce síce viedli od 16. Min gólom Michálka, no v rozmedzí 34 – 39. min trikrát inkasovali. Po prestávke síce znížil Onder v 74. min, no to bolo zo strany hostí všetko.
Góly: Malý 2, Blažo – Michálek, Onder
Zostava Drahoviec: Paulovič – Šerjeník, Michálek, Oríšek, Poláčik, Marek Horúcka, Nádaský, Marušic, Švikruha, Onder, Martin Horúcka (Rusnák, Šúst)

Oblastné majstrovstvá

Borovce – Zavar  2:1 (1:1)
Borovce viedli gólom Petra Herceha, no ešte pred polčasom vyrovnal hosťujúci Chlebík. O víťazstve domácich rozhodol v samom závere Koprna.
Góly: Pet. Herceg, Koprna – Chlebík
Zostava Boroviec: Valo – Pet. Herceg, Šašo, Dubovský, Koprna, Jankech, Balcír, O. Macháč, Urbal, Žilka, Kapičák (Moravčík, T. Radošinský)

Veľké Orvište – Horná Krupá 1:4 (0:2)
Orvište prehrávalo po prvom polčase 0:2 a po 60. minútach už dokonca 0:4. Čestný gól domácich strelil v 82. min Belica.
Góly: Belica – Šiška, Mikláš, vlastný, Szalay
Zostava V. Orvišťa: Budka – Luk. Bartošek, Belica, J. Vavrinec, Špernoga, T. Pavlovič, Jánošík, R. Vavrinec, Bucko, Tanáč, Stolárik (I. Horváth, Lub. Bartošek)

Oblastná súťaž sk. B

Kľačany – Pečeňady 6:0 (3:0)
Domáci si bez problémov poradili s Pečeňadmi, ktoré si domov odniesli debakel 0:6. Za Kľačani zahviezdil štvrogólový strelec Garaj.
Góly: Garaj 4, Köplinger, Baraniak
Zostava Pečeňád: Vidlička – Durdy, Jankovič, Karaba, Chudý, Adamčík, Lužák, Miškolci, Ondrášik, Ščasnovič, Holiš (Svitek, Macho)

Banka – Prašník 0:1 (0:1)
Prašníku stačil na víťazstvo na Banke jediný gól, ktorý strelil už v 12. min M. Kazík a rozhodol tak o víťazstve svojho mužstva 1:0.
Gól: M. Kazík
Zostavy – Banka: Kaclík – Patrik Bogora, Varga, Vajsábel, Benko, Belan, Michalák, Kusý, Pazderka, Marian Bogora, Krajčech,
Prašník: Kulich – Ondrej Bielik, Grivalský, Adamec, Kazík, Pašmík, Žažo, Kurňavka, Konkuš, Kubík, Rastislav Bielik (Matys, Obuch)

Dubovany – Koplotovce 0:2 (0:0)

Dubovanom sa doma príliš nezadarilo. Hoci po prvom polčase bol stav nerozhodný 0:0, hostia udreli v 70. a 88. Minúte zásluhou Lackoviča s Piknom.
Góly: Lackovič, Pikna
Zostava Dubovian: Kollár – Dobrovodský, Kusý, Martin Strečanský, Šimon Strečanský, Sasák, Skaličan, Klein, Vrbík, Masarik, Bubák (Vozár)

Ratnovce – Bojničky 0:4 (0:2)
Ratnovce prehrávali už po 24. minútach a o chvíľu neskôr navyše prišli o vylúčeného Bilíka. Hostia presilovú hru využili, strelili ďalšie dva góly a celkovo zvíťazili 4:0.
Góly: Vyhlídal, Mir. Pavelka, Mar. Pavelka, Krajný
Zostava Ratnoviec: Lazový – Petrík, Kútny, Bílik, Kalaba, Stachura, Šiška, Stolárik, Geschwandtner, Bírešík, Kusý

Šterusy – Šípkové 1:4 (1:0)
Domáci viedli po prvom polčase 1:0, no po prestávke im hostia strelili štyri góly a o víťazovi bolo rozhodnuté.
Góly: Žilka – Vlastný,  Lago, Andrísek, Žák
Zostavy – Šterusy: Palkech – Jozef Nesteš, Lukáš Žilka, Madunický, Dovičič, Gajdošík, Kadúc, Strapatý, Dominik Žilka, Sereda, Drška (M. Nesteš),
Šípkové: Bališ – Lukáš Oška, Lago, Balcír, Radovan Oška, Šalát, Koyš, Kubík, Žák, Andrísek, Ilenčík

Trakovice – Dolný Lopašov 2:1 (1:0)
V stretnutí boli udelené až dve červené karty. Najskôr ju dostal hosťujúci Lukáč v 34. min a v 61. min šiel pod sprchu domáci Janovič. Lopašov však v Trakoviciach zvíťaziť nedokázal a prehral 1:2.
Góly: Bališ, Krajčovič – Masárik
Zostava D. Lopašova: Pavelský – Braniša, Masárik, Gula, Mačica, Lukáč, Hornák, Vrbovský, Lenghart, Hečko, Beblavý (Kubiš)

Ostrov – Chtelnica 6:1 (5:0)

V drese Ostrova opäť úradoval strelec Klasovitý, ktorý za úvodných 21. minút strelil hetrik. Domáci viedli po prvom polčase 5:0 a po prestávke mohli hrať v pohode. Ovplyvnilo to aj vylúčenie hosťujúceho Suchána už v 13. Min.
Góly: Klasovitý 3, Kabát, Boris, Chochula – Bílik
Zostavy – Ostrov: Hajdín – Chochula, Pavol Kabát, Peter Kabát, Valo, Lukáč, Klasovitý, Urbánek, Regina, Boris, Líška (Legiň, Mitošinka, F. Svetlík)
Chtelnica: Patrik Piačka – Melicher, Bílik, Piešťanský, Cibrín, Tomáška, Matej Piačka, Gába, Brisuda, Suchán, Zemko (Slabý, Bolla)

Ôsma liga

Merašice – Moravany nad Váhom 1:2 (1:1)

Hostia prehrávali od deviatej minúty, no ešte v prvom polčase dokázal vyrovnať Hečko. Ten napokon aj svojim druhým gólom v zápase rozhodol v 58. min o víťazstve Moravian.
Góly: Laták – Hečko 2
Zostava Moravian: Lamini – Bača, Novosad, Davídek, Dechet, Jenčík, Samuhel, Paulovič, Polák, Miklovič, Hečko (Števík)

Sokolovce – Dolné Trhovište 3:0 (1:0)
Sokolovce si doma poradili s D. Trhovišťom, keď sa najskôr v 19. min presadil Orosz, po prestávke zvyšoval Stredák a výsledok pečatil gólom z penalty Jašík.
Góly: Orosz, Stredák, Jašík
Zostava Sokoloviec: Fano – Kudláč, Galbička, Blaško, Tomášik, Dósa, Polák, Orosz, Stredák, Ištok, Korvín (F. Jašík, D. Jašík, Vido)

Kočín-Lančár – Horné Trhovište 3:1 (1:1)

Hoci prvý polčas skončil 1:1, domáci po prestávke skórovali zásluhou Pavlíčka a Reška, čím si zaistili konečné víťazstvo 3:1.
Góly: Hruška, Pavlíček, Reško – Horváth
Zostava – Kočína-Lančára: Varačka – Kunic, Rechtorík, Vrbovský, Reško, Tomiš, Hruška, Tokoš, Pavlíček, Žažo, Holícky (Reško, Biskorovajný, Bobček)

Nižná – Pastuchov 0:0
V nižnej diváci veľa atraktivity nevideli a keďže nepadol žiaden gól, mužstvá si podelili body za remízu 0:0.
Zostava Nižnej: Dekan – Blanár, Horváth, Velšic, Boldiš, Magnus, Janech, Janega, Žažo, Šimkovič, Benedikovič

Aktuálne tabuľky nájdete v Piešťanskom týždni číslo 42, ktoré je v predaji od 13. októbra.