Čajky suverénne zdolali nováčika z Popradu

• Šport / Basketbal
  • 7. októbra 2015, 21:24
  • Autor:th

Basketbalistky Piešťanských Čajok vyhrali tretí zápas v rade, keď si v stredu poradili s nováčikom súťaže BAM Poprad jednoznačne 77:36.

Oproti minulému zápasu nastúpili Čajky bez Marty Páleníkovej a Monicy Engelman, ktoré mali zdravotné problémy. Domáce hráčky mali od začiatku zápasu prevahu a po piatich minútach viedli rozdielom 15:2. Do konca prvej časti ešte skóre navýšili a viedli už 30:6. Hostky sa v druhej štvrtine mierne zlepšili, na produktivitu domácich to však nestačilo. Tie si do druhej polovice zápasu niesli skóre 50:14.

Popradčankám nemožno uprieť snahu s výsledkom niečo urobiť, ale kvalita bola jednoznačne na strane domácich. Tretia časť skončila miernejším rozdielom 21:15.  V poslednej perióde sa už hral pasívnejší  basketbal, no Popradčankám sa ju podarilo vyhrať v pomere 7:6. S vysokým víťazstvom Čajok to však nič nespravilo a domáce hráčky vyhrali tretí zápas po sebe v pomere 77:36.

Piešťanské Čajky – BAM Poprad 77:36 (30:6, 50:14, 71:29)
Piešťanské Čajky: Dudášová 7, Krč – Turbová 5, Bartoňová 12, T. Páleníková 16, Parker  17 (Bartánusová 3, Balážová 5, Oroszová 7, Pilátová 5) Tréner: M. Pospíšil.

BAM Poprad: Kudličková, Thenier 12, Hadačová 6, Jacková 4, Pavlendová 14 (Hamaliarová, M. Tetemondová, Grigerová, Kubová, Krafčíková). Tréner: I. Skočovski

TH: 16/11 – 6/5. FAULY: 11 – 16. TROJKY: 6 – 3. DIVÁCI: 220. ROZHODCOVIA: Sirocký, Macura, Gálová. ŠTVRTINY: 30:6, 20:8, 21:15, 6:7.

Hlasy po zápase:

Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: Osobne by som sa chcel divákom ospravedlniť za druhý polčas. To je momentálne asi to najdôležitejšie, pretože chceme, aby nás chodili povzbudzovať do Diplomat arény aj na ďalšie zápasy. Nechcem nijako podceňovať Poprad, ale skúsenosť a kvalita sú jednoznačne na našej strane.

Michaela Balážová, Piešťanské Čajky: Odohrali sme zápas proti nováčikovi, začali sme dobre v obrane a dali sme množstvo ľahkých košov, čo zaručilo vedenie v druhom polčase. Odohrali sme slabé druhé dejstvo, kde sme prestali byť koncentrované, čo by sa nám proti silnejším súperom mohlo vypomstiť. Nemôžeme prehrať ani štvrtinu s takýmto mladým družstvom.