Kam sa hrabú Lewandovski, či Agüero? Ostrovčan Klasovitý skóroval šesťkrát.

• 5. októbra 2015, 09:28
  • Autor:T. Horký

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé zápasy. V regionálnom derby vyhrali Trebatice aj v oslabení nad Veľkými Kostoľanmi, Kočín-Lančár otočil zápas s Žlkovcami, Borovce podobne so Zelenčom, Pečeňady porazili Dubovany 6:1. Hviezdny výkon podal strelec Ostrova Klasovitý, ktorý do siete Trakovíc nastrieľal šesť gólov.

Piata liga

Krakovany – Horné Orešany 1:2 (0:1)
Hostia viedli už v 49. min 2:0 zásluhou dvoch gólov Blaža. Za domácich však v 56. min znížil P. Sedlák, no to bolo zo strany Krakovian všetko.
Góly: P. Sedlák – Blažo 2
Zostava Krakovian: O. Sedlák – O. Holán, Ondrejka, M. Sedlák, Pavlovič, Bojkovski, Kališ, Sedlák, Feranec, Duchoň, Hazda (Bukovčák, Kubran, Toplanský)

Drahovce – Mokrý Háj 4:1 (2:0)
Drahovčania si bez problémov poradili s Mokrým Hájom, keď už po polčase viedli po góloch Švikruhu a Horúcku 2:0. PO prestávke sa ešte presadili Onder s Bihárim a za hostí strelil aspoň čestný gól Pobuda.
Góly: Švikruha, Horúcka, T. Onder, Bihari – Pobuda
Zostava Drahoviec: Paulovič – Šerjeník, Michálek, Oríšek, Poláčik, Nádaský, Onder, Švikruha, Rusnák, Marušic, Horúcka (Bihari, Potrok, Surový)

Veľké Kostoľany – Trebatice 0:3 (0:1)
V regionálnom derby sa zrodilo víťazstvo Trebatíc, ktoré porazili Veľké Kostoľany 3:0. Zaujímavosťou je, že hostia hrali od 24. Min bez vylúčeného Vallu, no všetky tri góly dokázali streliť v oslabení.
Góly: Zemko, Směřička, Klačman
Zostavy V. Kostoľany: Jamrich – Strečanský, Grígel, Janíček, Svítek, Balón, Vavrinec, Boldiš, Porubský, Velšic, Čeliga (Janega, Žák),
Trebatice: Veselý – Valla, Zemko, Chebeň, Verchola, Směřička, Kuťka, Zelenay, Suchánek, Pekarovič, Kirka (Kotula, Klačman, Bíro)

Oblastné majstrovstvá

Zavar – Veľké Orvište 1:1 (1:1)
Všetko dôležité sa udialo už v prvom dejstve. Najskôr skóroval po polhodine P. Pavlovič z Orvišta, no o šesť minút neskôr vyrovnal Jakub Vyskoč a zabezpečil domácim aspoň bod.
Góly: Jak. Vyskoč – P. Pavlovič
Zostava V. Orvišťa: Budka – Luk. Bartošek, Bucko, Zsolnay, Belica, J. Vavrinec, Špernoga, T. Pavlovič, P. Pavlovič, Jánošík, R. Vavrinec (Stolárik, Lub. Bartošek)

Zeleneč – Borovce 2:3 (2:0)
Domáci viedli po prvom polčase 2:0, no Borovciam sa podarilo po prestávke skóre otočiť, keď sa najskôr presadil Urban, potom si dali domáci vlastný gól a o víťazstve hostí rozhodol v závere T. Radošinský.
Góly: Ondrejička, Ujlaky – Urban, vlastný, T. Radošinský
Zostava Boroviec: Valo – Pet. Herceg, Šašo, Dubovský, Koprna, Jankech, Balcír, O. Macháč, Urban, Kapičák, M. Macháč (Búš, Moravčík, T. Radošinský)

Oblastné majstrovstvá sk. B

Bojničky – Šterusy 5:0 (2:0)
Šterusy vyfasovali v Bojničkách debakel 0:5, keď už po prvom polčase prehrávali 0:2. Všetkých päť gólov domácich si rozdelili len dvaja strelci.
Góly: Krajný 2, Kubíček 3
Zostava Šterús: Palkech – Lukáš Žilka, Marek Madunický, Dovičič, Nesteš, Gajdošík, Kadúc, Gondál, Strapatý, Dominik Žilka, Jaroslav Madunický (Gvizd, Hamšík, Drška)

Koplotovce – Ratnovce 3:1 (3:1)
Výsledok stretnutia bol stanovený už po prvom polčase, keď hostia vyhrávali 3:1 a skóre sa po prestávke už nemenilo. Za hostí znižoval v 26. min Petrík
Góly: Bališ, Miklovič, Lackovič – Petrík
Zostava Ratnoviec: Lazový – Petrík, Kútny, Kalaba, Bílik, Vetrík, Stachura, Šiška, Stolárik, Geschwandtner, Pulman (Galbička)

Pečeňady – Dubovany 6:1 (3:1)
Pečeňady si schuti zastrieľali proti Dubovanom, keď ich doma porazili vysoko 6:1. Domáci o víťazstve viac-menej rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:1.
Góly: Michalčík, Adamčík, Miškolci 2, Svitek, Jankovič – Vrbík
Zostavy – Pečeňady: Vidlička – Durdy, Jankovič, Karaba, Chudý, Michalčík, Adámek, Adamčík, Lužák, Miškolci, Ondrášik (Ščasnovič, Svitek, Mitošinka),
Dubovany: Kalaš – Dobrovodský, Kusý, Martin Strečanský, Kollár, Šimon Strečanský, Brucháč, Sasák, Skaličan, Klein, Vrbík (Masarik, Vozár, Kozák)

Veselé – Kľačany 1:2 (0:1)
Hostia viedli po prvom polčase 1:0 gólom Mikuša a v 67. min pridal druhý gól Garaj. Za domácich síce znížil Dadík, no vyrovnať sa im už nepodarilo.
Góly: Dadík – Mikuš, Garaj
Zostava Veselého: Strecký – Michalčík, Bartovic, Masár, Gula, Denis Krajčo, Klúčovský, Matúš Krajčo, Rácz, Konečný, Lesay (Duračka, Dadík, Chudý)

Prašník – Madunice 0:2 (0:1)
Skóre otvoril už v 17. min hosťujúci Chalány a na konečných 2:0 pre Madunice pečatil v 80. min Polák.
Góly: Chalány, Polák
Zostavy – Prašník: Holán – Bielik, Grivalský, Adamec, Milan Kazík, Kazík, Kubík, Pašmík, Žažo, Kurňavka, Konkuš (Kubík, Bielik),
Madunice: Púdela – Stankovič, Žažo, Kosa, Blaho, Hargaš, Mesároš, Rusnáčik, Chalány, Horváth, Polák (Bojaj, Sedláčik, Pisarik)

Chtelnica – Banka 2:4 (1:2)
Šesť gólov videli diváci v Chtelnici, no až štyri skončili v bráne domácich. Banka oba polčasy vyhrala v pomere 2:1 a celkovo tak porazila Chtelnicu 4:2.
Góly: Cibrín, Melicher – M. Bogora 2, Kusý, Pazderka
Zostavy – Chtelnica: Piačka – Melicher, Bílik, Kubiš, Dávid Zemko, Brisuda, Čížik, Tomáška, Gába, Ondrej Zemko, Cibrín (Slabý, Kalaš, Bolla),
Banka: Kaclík – Patrik Bogora, Varga, Vajsábel, Belan, Babiš, Michalák, Kusý, Pazderka, Marian Bogora, Hornák (Samuhel)

Ostrov – Trakovice 7:0 (1:0)

Kam sa hrabú päťgólový strelci Lewandovski, či Agüero. V Ostrove majú ostrostrelca Klasovitého, ktorý víťazstvo domácich nad Trakovicami zariadil šiestimi gólmi a stal sa absolútnou hviezdou kola.
Góly: Klasovitý 6, Valo
Zostavy – Ostrov: Hajdín – Chochula, Pavol Kabát, Peter Kabát, Valo, Lukáč, Klasovitý, Gajdoš, Urbánek, Sipos, Svetlík (Líška, Mitošinka),
Trakovice: Jančík – Silný, Mužila, Krajčovič, Bališ, Kubiš, Tolarovič, Komarňanský, Chudý, Ščasnovič, Taraba (Lackovič, Putera)

Ôsma liga

Sokolovce – Moravany nad Váhom 0:0
V regionálne atraktívnom zápase sa príliš zaujímavého neudialo a obe mužstvá si podelili body za bezgólovú remízu.
Zostavy – Sokolovce: Fano – Blaško, Dósa, Tomášik, Polák, Orosz, Korvín, Stredák, F. Jašík, D. Jašík, Vido (Fides, Škoda, Ištok)
Moravany: Lamini – Hrebík, Oprenčák, Bača, Davídek, Dechet, Jenčík, Paulovič, Polák, Sulák, Miklovič (Samuhel, Novosad)

Nižná – Horné Trhovište 1:3 (0:2)
Nižná prehrávala už po prvom polčase 0:2 a chvíľu po nástupe na ten druhý už 0:3. Čestný gól strelil v závere z pokutového kopu Magnus.
Góly: Magnus – Volko, Pavlák 2
Zostava Nižnej: Dekan – Blanár, Horváth, Velšic, Boldiš, Šimkovič, Magnus, Janech, Janega, Piačka, Kosmál (E. Šimkovič, Novotný, Vrba)

Kočín-Lančár – Žlkovce 3:2 (0:2)

Hoci domáci prehrávali po prvom polčase 0:2, po prestávke predviedli dokonalý obrat a gólmi Rechtoríka (z penalty), Reška a Hrušku zvíťazili 3:2.
Góly: 55. Rechtorík (z pen), 70. Reško, 80. Hruška – 26. a 37. Domorák
Zostava Kočína-Lančára: Varačka – Knobloch, Kunic, Rechtorík, Tomiš, Orihel, Hruška, Žažo, Reško, Holícky, Bílik (Vrbovský, Pavlíček

Aktuálne tabuľky nájdete v Piešťanskom týždni číslo 41, ktoré je v predaji od 6. októbra.