Čajky pokrstili novú halu víťazstvom nad Ružomberkom

• 3. októbra 2015, 21:31
  • Autor:

Basketbalistky Piešťanských Čajok dnes pokrstili novú Diplomat arénu víťazstvom nad MBK Ružomberok 53:47.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 53:47 (17:15, 36:26, 44:35)

Zostava/body Čajok: Bartánusová, Dudášová, Oroszová, Krč-Turbová 13, Pilátová 2, Bartoňová 7, Engelman 5, T. Páleníková 10, M. Páleníková 10, Parker 6. Tréner: M. Pospíšil.

Prvou hráčkou, ktorá v novej Diplomat aréne skórovala bola už v prvej minúte Čajka Parkerová. Hra bola v úvode vyrovnaná, no v polovici prvej štvrtiny šli do vedenia 11:7 hráčky Ružomberka, ktorým sa darilo premieňať trestné hody. Čajky v ďalšom priebehu vylepšili presnosť streľby a do konca prvej časti Ružomberku odskočili na 17:15. Vstup do druhej časti vyšiel lepšie Čajkám, ktoré hostky do ničoho nepúšťali a v prvých troch minútach sa Ružomberku ani nepodarilo skórovať. Čajky si dvomi trojbodovými hodmi T. Páleníkoej a Engelman vytvorili väčší náskok 30:18, ktorý sa im darilo udržať až do konca prvej polovice. Čajky v tretej štvrtine poľavili a nedarilo sa im v zakončení, ani premieňaní trestných hodov. Hoci sa hostky snažili znížiť, Čajky mali aj pred poslednou periódou náskok deviatich bodov. V záverečnej časti zápasu sa Ružomberčanky Čajkám priblížili na štyri body (46:42), no domáce hráčky svoj náskok uhájili a tak sa mohli tešiť zo svojho prvého víťazstva v novej hale.
Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: „Skomplikovali sme si celý zápas, minuli sme strašne veľa ľahkých situácii, dokonca aj z podkošového priestoru. Polku zápasu sme sa trápili sami so sebou. Podstatné teraz bude, aby sme dodržiavali náš herný koncept a vyvarovali sa zbytočných chýb. Na druhej strane je super, že sa nám podarilo túto krásnu halu pokrstiť víťazstvom.“
Terézia Páleníková, Piešťanské Čajky: „Bol to napínavý zápas, no predsa len bol víťazný. Z našej strany to nebolo úplne ono. Možno na nás doľahla aj taká nervozita z novej haly. Musím pochváliť divákov, ktorí vytvorili ozaj výbornú atmosféru, pred ktorou je radosť hrať. Dúfajme, že to tak bude počas celej sezóny.“