Mladé piešťanské pólistky víťazkami nadnárodnej súťaže

  • Vodné pólo / Šport
  • 1. októbra 2015, 10:51
  • Autor:jb

Mladé vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany si vybojovali prvenstvo v nadnárodnej súťaži žiačok – Central European Waterpolo Girls League. Piešťanky vyhrali všetky štyri turnaje a stali sa zaslúžene celkovými víťazkami pred Viedňou a Českou republikou.

Súťaž sa organizovala z iniciatívy rakúskeho klubu Wiener SC a ďalšími účastníkmi boli OSC Budapešť a Český výber žiačok. Každý účastník bol organizátorom jedného turnaja.
Na záverečnom podujatí v českých Strakoniciach zvíťazili mladé Piešťanky nad domácimi pólistkami 17:4 (góly KVP: Kolárová 4, Sedláková a Kozáková po 3, Fándliová a Kissová po 2, Kalužová, Doktorová, Grežďová). V zápase s Wiener SC vyhrali hráčky Kúpeľov 15:8 (góly KVP: Sedláková 7, Kolárová 4, Kozáková 2, Kissová, K. Klampárová).
Zostava KVP Kúpele: Kissová, Motyčková – Fándliová, Doktorová, Grežďová, Kozáková, Sedláková, Teličiaková, Kolárová, Klampárová, Mešterová, Hrebíková, Kalužová

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 40, ktoré je v predaji od 29. septembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec