Čajky skončili v Lučenci posledné

• 30. septembra 2015, 09:12
  • Autor:T. Horký

Pre basketbalistky Piešťanských Čajok bol generálkou na nadchádzajúcu sezónu Memoriál Janka Šufliarskeho v Lučenci. Čajky sa tu od stredy do piatka postupne stretli s minuloročným víťazom Euroligy ZVVZ USK Praha, slovenským majstrom Good Angels Košice a maďarským Aluinvent DVTK Miskolc. V silnej konkurencii však Čajky nedokázali ani raz zvíťaziť a skončili na poslednom mieste.

ZVVZ USK Praha – Čajky 87:64 (31:20, 23:15, 20:16, 13:13)
Bodovo bohatá bola hneď úvodná štvrtina stretnutia, keď však väčšiu kvalitu potvrdil minuloročný víťaz Euroligy a Čajky prestrieľal v pomere 31:20. Pražské basketbalistky mali viac z hry aj v druhej časti, ktorú vyhrali 23:15, a na prestávku sa šlo za stavu 54:35. Po zmene strán piešťanské hráčky zabrali a hra bola o čosi vyrovnanejšia, napriek tomu však tretiu štvrtinu prehrali o štyri body. V poslednej časti už Čajky skóre znížiť nedokázali, a hoci posledná časť sa skončila remízou 13:13, znamenalo to víťazstvo USK Praha 87:64.
Zostava/body Čajok: Bartánusová, Dudášová 2, Oroszová 6, Krč-Turbová 9, Horvátová 6, Pilátová 3, Bartoňová 5, Engelman 11, T. Páleníková 10, M. Páleníková 2, Parker 10

Good Angels Košice – Čajky 57:46
(10:10, 14:13, 22:17, 11:6)
Piatková repríza minuloročného finále proti majsterkám z Good Angels Košice ponúkla vyrovnané prvé dve štvrtiny. Prvá sa skončila remízou 10:10 a na prestávku šli Košičanky s tesným vedením 24:23. Po zmene strán sa úradujúce majsterky Čajkám odtrhli a vo zvyšku zápasu si vybudovaný náskok ustrážili.
Zostava/body Čajok: Bartánusová, Dudášová 2, Balážová, Oroszová 4, Krč-Turbová 6, Horvátová 3, Pilátová 3, Bartoňová 5, Engelman 4, T. Páleníková 6, M. Páleníková 11, Parker 2

Aluinvent DVTK Miskolc – Čajky 49:47 (9:8, 14:8, 10:12, 16:19)
Záverečný zápas Čajok na turnaji s maďarským Miškovcom bol súbojom o konečné tretie miesto. Ten však veľa basketbalovej krásy nepriniesol, strelkyne zväčša ponúkali len výrazne diétne menu a prakticky celý prvý polčas sa zahrievali. Hráčky Miškovca sa v úvodnej polovici vyrovnali s vlastnou únavou o niečo lepšie, no ich mierny náskok začali Čajky po obrátke znižovať. V závere sa im ho podarilo aj úplne zmazať, keď ešte pár sekúnd pred koncom bol stav vyrovnaný 47:47. Čajky však v závere faulovali a nariadené dva trestné hody Maďarky premenili a zvíťazili 49:47.
Zostava/body Čajok: Bartánusová, Dudášová 4, Oroszová 4, Krč-Turbová 4, Horvátová, Pilátová, Bartoňová 4, Engelman 11, T. Páleníková, M. Páleníková 6, Parker 14