Vrbovčania vyhrali nad Malženicami 2:1

• 22. septembra 2015, 09:42
  • Autor:Peter Sedláček

V rámci siedmeho kola štvrtej ligy privítalo v derby zápase Vrbové nováčika súťaže z Malženíc. Futbalisti MFK využili výhodu domáceho prostredia a zvíťazili 2:1.

Prvá 15-minútovka patrila hosťom, ale Benkovský s Gogolákom svoje príležitosti nevyužili a pri hlavičke Lančariča vynikol gólman MFK Valovič. Potom sa domáci
Zelenay dostal s loptou na dostrel, ale obrana jeho pokus zablokovala. Najväčšiu šancu mal domáci stopér Vlado, hlavičkoval k žrdi, pričom vynikol brankár hostí Hluch. Hostia odpovedali útokom, ale zakončenie Határa neskončilo v sieti. Po zmene strán v čistej šanci hosťujúci Braniša gól nedal, ale o štyri minúty Bankovský strelou okolo brankára už otvoril skóre. V 72. min pohrozil striedajúci Michálek z priameho kopu, no brankár bol na mieste. O päť minút bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Buchalec. Domáci využili presilovku už za minútu, keď v pokutovom území Strecký prehlavičkoval brankára a vyrovnal na 1:1. Zverencom trénera Szilárda Petényiho sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Kurinec sa zbavil dvoch obrancov a strelou vedľa brankára stanovil konečný výsledok na 2:1 v prospech domácich.

Zostava MFK: Valovič – Lackovič, Sarr, Vlado, Strecký, Šimor (86. Doktor), Majgot, Gažík, Sumer, Kurinec (90. Petényi), Zelenay (66. Michálek)

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 39, ktoré je v predaji od 22. septembra.