Piešťanské vodnopólistky úspešne reprezentovali Slovensko

  • Vodné pólo / Šport
  • 17. septembra 2015, 08:55
  • Autor:th/jb

Vodné pólistky z klubu KVP Kúpele Piešťany sú už stabilnými členkami reprezentačných výberov Slovenska. V Prahe na medzinárodnom turnaji EU Nations pre kategóriu do 17 rokov sa vo výbere Slovenska predstavili brankárky Petra Stručková a Emi Kissová a hráčky Barbora Baranovičová, Tamara Kolárová a Monika Sedláková. Určite aj ony prispeli svojimi výkonmi k úspechu Sloveniek, ktoré turnaj bez jedinej prehry ovládli.

Turnaja sa zúčastnilo desať reprezentačných výberov. Okrem domáceho Česka a Sloveniek štartovali Nemecko, Anglicko, Švajčiarsko, Írsko, Dánsko, Škótsko, Juhoafrická republika a Wales. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde odohrali zápasy každý s každým, a podľa umiestnenia v skupine hrali zápas o konečné umiestnenie.

Výsledky Sloveniek:Slovensko – Nemecko 12:9 (3:3, 4:2, 3:1, 2:3 – Baranovičová 1)
Slovensko – Dánsko 28:9
(5:3, 6:0, 10:3, 7:3 – Kolárová 5, Baranovičová 3, Sedláková 2)
Slovensko – Anglicko 12:11 (4:4, 2:2, 3:3, 3:2 – Baranovičová 5)
Slovensko – Škótsko 21:5 (5:2, 5:0, 6:3, 5:0 – Baranovičová 5, Kolárová 3)

Slovenky obsadili v skupine prvé miesto a to znamenalo, že v záverečnom zápase o konečné poradie sa vo finále stretli s víťazom druhej skupiny – Juhoafrickou republikou.
Finálový zápas bol skutočným vrcholom turnaja. Slovenky viedli v úvode 3:0, neskôr 6:3 a v záverečnej štvrtine ešte 9:7. Súperky však bojovali, v závere vyrovnali na konečných 10:10 (3:1, 2:2, 3:4, 2:3 – Baranovičová 2) a nasledovali pokutové hody. V nich boli šťastnejšie Slovenky, ktoré vyhrali 4:3, teda celkovo 14:13.
Tréner reprezentácie, Piešťanec Ján Baranovič, zhodnotil výkony družstva a tiež piešťanských hráčok: „Slovenky patrili k najmladším na turnaji, v podstate štartoval výber do 15 rokov doplnený o dve 17-ročné dievčatá, ktoré nahradili choré hráčky. Cieľom bolo získať medzinárodné skúsenosti a pokúsiť sa v každom zápase podať vyrovnané výkony a, samozrejme, uspieť aj čo sa týka výsledkov. Myslím si, že zámer sa nám podarilo splniť, dievčatá mali z víťazstva na turnaji obrovskú radosť a verím, že získali ďalšiu motiváciu do tréningov. Piešťanské hráčky svojimi výkonmi potvrdili, že do reprezentácie patria. Oporou tímu bola B. Baranovičová, ktorá okrem 16 gólov vybojovala na pozícii centra množstvo presilových hier a rozhodla zápas s Anglickom, keď v poslednej minúte z diaľky umiestneným padáčikom prehodila brankárku a strelila víťazný gól. Účasťou na turnaji v Prahe sme odštartovali prípravu na európsky šampionát kategórie do 17 rokov, ktorý sa uskutoční o dva roky. Družstvo má perspektívu v prípade dobrých podmienok na prípravu prekonať a zlepšiť pozície vybojované na tohtoročných Európskych hrách v Baku.“

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 38, ktoré je v predaji od 16. septembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec