Veselé a Dolný Lopašov nastrieľali súperom šesť gólov

• Šport / Futbal
  • 14. septembra 2015, 09:19
  • Autor:T. Horký

Regionálne futbalové súťaže pokračovali ďalším kolom a opäť nebola núdza o zaujímavé zápasy. Trebatice prehrali doma so Šaštínom-Stráže, V. Orvište zdolalo Siladice 5:3, Veselé a Dolný Lopašov nastrieľali svojim súperom šesť gólov a Moravany si udržali stopercentnosť víťazstvom nad Nižnou.

Piata liga

Trebatice – Spartak Šaštín-Stráže 0:1 (0:1)
Trebatice prišli o ďalšie body, navyše na domácej pôde. Šaštínu-Strážam stačil na víťazstvo len jeden gól, ktorý navyše padol už v 8. minúte z kopačky Šefčíka. Domáci hrali takmer celý druhý polčas presilovku o jedného hráča, no ani to im neprinieslo vytúžený gól.
Gól: Šefčík
Zostava Trebatíc: Veselý – Valla, Chebeň, Verchola, Kotula, Směřička, Zelenay, Suchánek, Machač, Klačman, Kirka (Pekarovič, Kuťka)

Križovany nad Dudváhom – Krakovany 3:0 (2:0)

Krakovanci právali už po prvom polčase 0:2, keď sa najskôr presadil Šuran a v závere polčasu pridal druhý gól z penalty Šiška. Po prestávke ešte upravil na konečných 3:0 Červenka a Krakovany tak prišli o všetky tri body.
Góly: Šuran, Šiška, Červenka
Zostava Krakovian: Ondrej Sedlák – Michal Sedlák, Ondrejka, Kališ, Bojkovski, Holán, Hazda, Kubran, Pavol Sedlák, Feranec, Bukovčák (Duchoň)

Drahovce – Veľké Kostoľany 0:1 (0:1)
V regionálnom súboji stačil víťazovi len jeden gól a ten zaznamenal tesne pred koncom prvého polčasu hosťujúci Janíček, ktorý zabezpečil V. Kostoľanom tri body.
Góly: Janíček
Zostavy – Drahovce: Paulovič – Michálek, Šúst, Zajac, Marek Horúcka, Horúcka, Marušic, Nádaský, Poláčik, Šerjeník, Oríšek (Švikruha, Bihari, Rusnák),
V. Kostoľany: Jamrich – Porubský, Čeliga, Strečanský, Grígel, Janíček, Svítek, Balón, Janega, Boldiš, Vavrinec (Prosnan, Velšic)

Oblastné majstrovstvá

Borovce – Dolná Krupá 0:0
Zápas Boroviec s Dolnou Krupou príliš futbalovej atraktivity nepriniesol. Súboj v Boroviach divákom žiaden gól nepriniesol a mužstvá si tak podelili body za remízu 0:0.
Zostava Boroviec: Valo – Pet. Herceg, Šašo, Dubovský, Balcír, Žilka, Koprna, Tom. Radošinský, Moravčík, M. Radošinský, Jankech (O. Macháč, Tonkovič)

Veľké Orvište – Siladice 5:3 (3:2)
Zato vo Veľkom Orvišti si diváci prišli na svoje. Už v prvom polčase viedli domáci 3:2 a po prestávke pridali ďalšie dva góly, zatiaľ čo hostia sa presadili len raz. Orvište tak porazilo Siladice 5:3.
Góly: Lukáš Bartošek, Ľuboš Bartošek, P. Pavlovič, T. Pavlovič, Zsolnay – Kinči 2, A. Horváth
Zostava V. ORVIŠTE: Budka – Lukáš Bartošek, Luboš Bartošek, Zsolnay, Belica, J. Vavrinec, R. Vavrinec, Špernoga, T. Pavlovič, P. Pavlovič, Tanáč (I. Horváth, Stolárik)

Oblastná súťaž sk. B

Dubovany – Chtelnica 4:1 (1:0)
Dubovanci viedli už po šiestich minútach zásluhou Skaličana. Ten istý hráč pridal po prestávke ďalšie dva góly a zavŕšil svoj hetrik. Na druhej strane síce znížil Tomáška, no na konečných 4:1 upravil v závere zápasu Vrbík.
Góly: Skaličan 3, Vrbík –  Tomáška
Zostavy – Dubovany: Kalaš – Klein, Sasák, Kusý, Kollár, Dobrovodský, Vrbík, Strečanský, Skaličan, Kozák, Brucháč (Masarik, Bubák, Gibaľa),
Chtelnica: Bolla – Dávid Zemko, Melicher, Piešťanský, Bílik, Čížik, Tomáška, Slabý, Brisuda, Ondrej Zemko, Suchán (Tomašovič, Kalaš, Stanovič)

Ratnovce – Prašník 1:0 (1:0)

Ratnovciam stačil na domáce víťazstvo nad Prašníkom len jediný gól, ktorý strelil tesne pred koncom prvého polčasu Stachura.
Gól: Stachura
Zostavy – Ratnovce: Lazový – Stachura, Bílik, Petrík, Geschwandtner, Kútny, Kalaba, Moravčík, Stolárik, Boďo, Žák (Paulovič),
Prašník: Holán – Ondrej Bielik, Grivalský, Rastislav Bielik, Adamec, Milan Kazík, Michal Kazík, Peter Kubík, Ondrej Kubík, Ľ. Obuch, Nykodem (Konkúš, Pašmík)

Kľačany – Ostrov 5:0 (2:0)
Ostrovčanom sa zápas v Kľačanoch príliš nevydaril a už po 18. minútach prehrávali 0:2. Po prestávke navyše inkasovali ďalšie tri góly a domov si tak odniesli debakel 0:5.
Góly: Hanke, Ďuriš, Garaj, Srnka, Slamka
Zostava Ostrova: Ľubomír Valo – Chochula, Pavol Kabát, Urbánek, Peter Kabát, Daniel Valo, Regina, Líška, Lukáč, Sipos, Svetlík (Gajdoš)

Šterusy – Veselé 0:6 (0:0)
Futbalisti Veselého strelecky explodovali v Šterusoch a domácim nadelili slušný debakel. PO bezgólovom prvom polčase sa hosťom začalo strelecky dariť až po prestávke, keď šiestimi gólmi rozhodli o svojom víťazstve 6:0.
Góly: Gula, Klúčovský 2, Lesay, Konček, Dadík
Zostavy – Šterusy: Kadúc – Mahrek, Lukáš Žilka, Palkech, Nesteš, Madunický, Gajdošík, Košinár, Sereda, Dominik Žilka, Strapatý (Sedlák, Drška),
Veselé: Ševečka – Duračka, Urban, Bartovic, Michalčík, Konečný, Dadík, Masár, Gula, Matúš Krajčo, Denis Krajčo (Lesay, Klúčovský, Konček)

Dolný Lopašov – Pečeňady 6:2 (1:2)
Strelecky sa darilo aj D. Lopašovu, ktorý síce prehrával po prvom polčase 1:2, no po prestávke rozhodol piatimi gólmi o svojom jednoznačnom víťazstve 6:2.
Góly: Hornák, Gula 2, Mačica, Lukáč, Vrbovský – Michalčík, Chudý
Zostavy – D. Lopašov: Pavelský – Čerňanský, Hečko, Braniša, Lenghart, Masárik, Gula, Vrbovský, Lukáč, Mačica, Hornák (Zemko),
Pečeňady: Královič – Durdy, Jankovič, Karaba, Ščasnovič, Chudý, Michalčík, Pekarovič, Svitek, Daniš, Skripčák (Vidlička)

Madunice – Banka 2:2 (0:1)
V súboji Maduníc s Bankou sa zrodila remíza 2:2, keď po prvom polčase viedli hostia gólom Pazderku 1:0. Po zmene strán domáci otočili skóre, no Banke aspoň bod zachránil v závere Kusý.
Góly: Blaho, Mesároš – Pazderka, Kusý
Zostavy – Madunice: Tonkovič – Blaho, Hargaš, Mesároš, Rusnáčik, Stach, Chalány, Kabát, Žažo, Horváth, Kosa (Stankovič),
Banka: Kaclík – Varga, Babiš, Bogora, Belan, Michalák, Kusý, Pazderka, Lulovič, Vajsábel, Menyhért (Samuhel)

Šípkové – Koplotovce 1:2 (1:1)
Hostia viedli gólom Halasa, no pred odchodom na prestávku vyrovnal Andrísek. O víťazstve Koplotoviec však rozhodol v 64. min Tajber.
Góly: Andrísek – Halas, Tajber
Zostava Šípkového: Líška – Lukáš Oška, Radovan Oška, Lago, Žák, Šalát, Kubík, Andrísek, Koyš, Nižňanský, Hanuliak (Ilenčík, Držík)

Ôsma liga

Moravany nad Váhom – Nižná 4:0 (1:0)
Moravanci si udržali svoju neporaziteľnosť a aj s Nižnou jednoznačne zvíťazili, keď sa strelecky presadili najmä v druhom polčase, kde strelili tri góly a zabezpečili si tak víťazstvo 4:0.
Góly: Zsolnay, Hečko, Paulovič, Dávidek
Zostavy – Moravany: Lamini – Hrebík, Davídek, Dechet, Hečko, Samuhel, Jenčík, Paulovič, Zsolnay, POlák, Šilhan (Novosad, Števík, Bielik),
Nižná: Dekan – Blanár, Horváth, Kosmál, Velšic, Boldiš, Šimkovič, Magnus, Žažo, Janega, E. Šimkovič (Piačka)

Sokolovce – Kočín-Lančár 1:0 (1:0)
Sokolovciam stačil na víťazstvo len jediný gól, ktorý strelil v 35. Min Jašík a rozhodol tak o troch bodoch pre domácich.
Gól: Jašík
Zostavy – Sokolovce: Fano – Blaško, Kudláč, Galbička, Velič, Polák, Orosz, Jašík, Tomášik, Stredák, Ištok
Kočín – Lančár: Varačka – Knobloch, Kunic, Recbtorík, Tomiš, Vrbovský, Tokoš, Hruška, Pavlíček, Žažo, Holícky

Aktuálne tabuľky nájdete v Piešťanskom týždni číslo 38, ktoré je v predaji od 16. septembra.