Vrbové prišlo o body v nadstavenom čase

• Spravodajstvo / Región
  • 8. septembra 2015, 09:42
  • Autor:Peter Sedláček

Futbalisti MFK Vrbové privítali v rámci piateho kola štvrtej ligy – západ Partizánske. V gólovej prestrelke to dlho vyzeralo na zisk troch bodov pre domácich, no v záverečných minútach hostia vyrovnali a stretnutie sa skončilo remízou 3:3.

Zápas začali lepšie hostia, už v 4. min sa vyznamenal domáci gólman, keď vybehnutím zabránil istému gólu. O dve minúty fauloval brankár Valovič, dostal žltú a nariadenú jedenástku kapitán Partizánskeho Křapka premenil. O tri minúty mohli hostia vedenie zvýšiť, ale Kučera poslal loptu asi z piatich metrov vedľa. Domáci odpovedali v 14. min – Ďuračka po prihrávke od Spála vyrovnal na 1:1. Vrbovčania sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale šance Sumera, Sarra hlavou ani Kováča v sieti neskončili. Až v 29. min kapitán MFK Tomáš Gažík po prihrávke od Kováča vsietil na 2:1. Domáci sa tešili len tri minúty, lebo Obert hlavou nabehol na center od Křapku a vyrovnal na 2:2. Do polčasu
mohli ísť zverenci Szilárda Petényiho do vedenia, ale center od Spála na hlavu T. Gažíka skončil nad bránkou. Po zmene strán v 50. min po faule v pokutovom území kopali domáci penaltu a M. Kováč ju s istotou premenil – 3:2. V 57. min vyskúšal brankára hostí Strecký, ale nepresne. Podobne o päť minút v pokutovom území zakončil Lackovič. Pekná akcia sa odohrala v 68. min, keď Kurinec zacentroval do pokutového územia na Kováča a ten zadom s nožničkami netrafil bránku. V nadstavenom čase, keď si domáci hráči mysleli, že sa už nič nezmení, sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci Pinďura a vyrovnal stav na konečných 3:3.

Zostava MFK: Valovič – Ďuračka, Vlado, Sarr, (81. Šimor), Strecký, Majgot (40. Lackovič), Sumer, Gažík, Kováč, Kurinec (69. Zelenay), Spál

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 37, ktoré je v predaji od 8. septembra.