Kúpeľný pohár vyhrali Vrútky

• Vodné pólo / Šport
  • 2. septembra 2015, 10:38
  • Autor:R. Chlpek

Na kúpalisku Eva sa v dňoch 21.-22. augusta uskutočnil vodnopólový turnaj mužov – Kúpeľný pohár. Okrem domáceho KVP Kúpele Piešťany sa na ňom predstavili pólisti Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a IWV Viedeň. Víťazom turnaja sa stali Vrútky vďaka lepšiemu skóre pred Piešťanmi.

KVP Kúpele – PVK Vrútky 8:8
V úvodnom zápase nastúpili pólisti KVP Kúpele proti Vrútkam. Piešťanci vyhrávali až do polovice poslednej štvrtiny, keď súper vyrovnal na 7:7. Štyri minúty pred koncom zápasu domáci Kalnický zvýšil na 8:7, ale v predposlednej minúte Vrútky vyrovnali na konečných 8:8. Hráčov Kúpeľov môžu mrzieť viaceré nevyužité gólové šance a nepremenený pokutový hod.
Góly KVP: Filo 3, Kalnický a Pieter po 2, J. Berlanský

KVP Kúpele – Slávia PU Prešov 12:5

S papierovo najslabším súperom z Prešova si pólisti KVP schuti zastrieľali a zvíťazili rozdielom triedy. Po prvej štvrtine vyhrávali 4:1, celkovo zvíťazili vysoko 12:5.
Góly KVP: Pieter 4, Filo, Stančík, Bartoš, J. Berlanský, Kalnický, Jurica

KVP Kúpele – IWV Viedeň 8:6
V zápase s Viedňou zvíťazili piešťanskí pólisti v pomere 8:6. Ak však chceli vyhrať celý turnaj, v poslednom stretnutí nesmel Prešov prehrať s Vrútkami viac ako štvorgólovým rozdielom. Vrútky však vyhrali 13:7 a stali sa držiteľom Kúpeľného pohára.
Góly KVP: Pieter a J. Berlanský po 2, Stančík, Kuna, Baranovič, Filo
Zostava Piešťancov: Klampár, Chlpek – Stančík, Polák, Kuna, Bartoš, J. Berlanský, Baranovič, Filo, Ferančík, Pieter, Kalnický, Adamkovič, Jurica, Vlachynský, Štefka
Najlepší brankár: Klampár (Piešťany), najlepší strelec: Baran (Prešov), najlepší hráč: Vaňo (Vrútky)

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 36, ktoré je v predaji od 2. septembra.