Diaľkoví plavci ŠPK získali šesť medailí

  • Plávanie / Šport
  • 29. júla 2015, 09:49
  • Autor:rs

Začiatkom júla sa na ružinovskom jazere v Bratislave uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Zúčastnilo sa ich aj sedem plavcov z klubu ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí si vybojovali šesť medailí.

Dva tituly majsterky Slovenska v kategórii dorasteniek patria Lenke Paulíkovej na 5000 metrov a Lýdii Drahovskej na 3000 m. Lukáš Melicháč vyplával medzi dorastencami na 5000 m trati tretie miesto. V kategórii žiakov si striebornú medailu na 3000 m vybojovala Saskia Papšová a na bronzovom stupienku stála Zora Bogárová. Pekný výsledok dosiahol aj Martin Benka v kategórii žiakov, keď získal na 3000 m svoju prvú bronzovú medailu.
Piešťanskí bazénoví plavci takto smelo zabojovali aj na otvorenej vode a úspešne zakončili letnú sezónu.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 31, ktoré je v predaji od 28. júla.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta