Nový seriál: Spoznávame poschodia… (3.)

  • Spravodajstvo
  • 5. júla 2015, 09:28
  • Autor:am

Mladí ľudia vybehnú po schodoch rezko ako lamy, „vyštverajú“ sa aj zdraví ľudia v rokoch. Problém nastáva vtedy, ak sa nešťastnou náhodou stanú imobilnými alebo do rodiny pribudne malý človiečik. S kočíkom, invalidným vozíkom, barlami alebo boľavými krížami sa môže ľahko stať, že schody predstavujú nezdolateľnú prekážku. Ktoré inštitúcie sa vám podarí navštíviť bez problémov aj na kolieskach? Prinášame seriál, ktorý každý týždeň objasní, ako je na tom tá či oná verejná budova s bezbariérovým prístupom.

■ DOM UMENIA PIEŠŤANY

Najväčší kultúrny stánok v Piešťanoch je plne prístupný aj pre hendikepovaných. Do budovy sa s vozíkom aj kočíkom dostanete cez prízemie a na obe poschodia vás vyvezú dva výťahy. Do zrkadlovej výstavnej siene vedie zjazdná prístupová plošina. Dom umenia je označený logom bezbariérového prístupu.

Na poschodie zdravotného strediska vedú len schody.
■ POŠTA 1, PIEŠŤANY

Do historickej budovy Slovenskej pošty na Kukučínovej ulici sa s kočíkom či na vozíku dá vojsť len cez bočný vchod. Pracovníčky v týchto priestoroch nemajú potrebné zariadenie na vybavenie všetkých úkonov, a preto šeky či inkasá osobne odchádzajú vybaviť do hlavnej budovy.
Bočný vchod do budovy pošty je bez bariér.■ ZDRAVOTNÉ STREDISKO, BANKA

Vchod do budovy zdravotného strediska je síce bezbariérový, avšak ďalej ako na prízemie sa ľudia so zdravotným obmedzením nedostanú. Podľa slov kožnej lekárky, ordinujúcej na poschodí, vybavovať hendikepovaných pacientov chodí do ambulancie na prízemí. Iné dispozičné riešenie budovy uľahčujúce prístup nie je možné pre vlastnícke vzťahy. 
0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel