Tri víťazstvá M. Tupého

• 17. júna 2015, 12:13
  • Autor:th/mt

Slovenský pohár v cyklistike Masters Merida Cup pokračoval počas uplynulého víkendu ôsmym a deviatym kolom v Kráľovej pri Senci a v Čachticiach. Cyklisti z CK Piešťany
si počínali opäť výborne.

Ôsme kolo sa jazdilo v sobotu 13. júna v Kráľovej pri Senci na absolútne rovinatom deväťkilometrovom okruhu. Súboje sa odohrávali za úmornej 32-stupňovej horúčavy, čo cyklistov veľmi vyčerpávalo. Piešťanské farby hájil Milan Tupý, ktorý vo svojej kategórii zvíťazil. Ďalší člen CK Piešťany Róbert Bartko skončil druhý. Pomerne veľa cyklistov odstúpilo z pretekov pre kŕče a vyčerpanosť, pod ktoré sa podpísalo horúce počasie. O deň neskôr sa jazdilo deviate kolo v Čachticiach časovkou na 20 km na trati Hrachovište – Vaďovce – Hrachovište – Višňové – Čachtice. Išlo sa opäť za horúceho počasia na peknej a technickej, občas zvlnenej trati. Boli tam rovinky, mierne stúpania i ostré zákruty. M. Tupý vo svojej kategórii opäť zvíťazil. Jeho tímový kolega Peter Polák skončil na druhom mieste.
Týždeň predtým sa piešťanskí cyklisti predstavili na kritériu v Hurbanovej vsi. Tu sa im darilo podobne, keď M. Tupý ovládol svoju D-kategóriu a jeho tímový kolega Miroslav Svetlošák obsadil v kategórii „B“ druhú priečku.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 16. júna.