Red Wings sa ujali vedenia vo finálovej sérii

• 17. júna 2015, 12:57
  • Autor:T. Horký

Finálová séria Piešťanskej hokejbalovej ligy pokračovala v nedeľu za stavu 1:1 tretím zápasom. V ňom dominovali hokejbalisti Red Wings, ktorí porazili HBC 2012 Piešťany 5:1 a ujali sa vedenia v sérii 2:1.

Úvod zápasu bol v réžii Red Wings, ale prvý gól padol na druhej strane, keď sa po prihrávke Stanka presadil strelou bez prípravy Urbančok – 0:1. Tlak Red Wings však naďalej narastal, pri strele Paulecha zachránila Trandžíka žŕdka. O vyrovnanie sa postaral Mateička ešte v prvej tretine, keď zakončil akciu Paulecha strelou pod hornú žŕdku.
V druhej časti najskôr zahrozil HBC 2012 strelou Ďuračku po buly. Do vedenia poslal červené krídla Paulech, keď vypichol prihrávku v obrannom pásme a akciu s Filipom zakončil gólom – 2:1. V polovici zápasu strelil tretí gól Red Wings ďalekonosnou strelou Mateička. Vzápätí vletela do rozhodenej obrany HBC 2012 dvojica Paulech – Filip a druhý menovaný zvýšil na 4:1. V závere druhej časti mali ešte šance Paulech s Rabatinom, no obaja nastrelili žŕdku. Na druhej strane mohol skórovať F. Tekula.
V úvode tretej tretiny fauloval Macháč prenikajúceho J. Žitňanského, HBC 2012 však presilovku nedokázal využiť. Na konci oslabenia unikol Haring a po faule Urbančoka si vyskúšali početnú výhodu aj Red Wings. A práve v nej faulovaný Haring dorážkou zvýšil na konečných 5:1. Red Wings vedú vo finálovej sérii 2:1 na zápasy.

Detroit Red Wings – HBC 2012 Piešťany 5:1 (1:1, 3:1, 1:0)
Góly: Mateička 2, Paulech, Filip, Haring – Urbančok
Zostavy – Red Wings: Schultz – Mateička, Paulech, Filip, Haring, Rabatin, Seman, Schultz, Pekarčík, Macháč,
HBC 2012: Trandžík – Urbančok, Stanko, J. Žitňanský, M. Tekula, F. Tekula, Plank, Kubo, Hudec, Ďuračka, Chnápko

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 16. júna.