Pólisti KVP zdolali Komárno aj Žilinu

• Vodné pólo / Šport
  • 17. júna 2015, 10:58
  • Autor:rch

Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali na kúpalisku Eva dva extraligové zápasy skupiny B. V oboch stretnutiach dokázali zvíťaziť, keď Komárno zdolali 14:11 a
Žilinu 12:10.

V sobotu 30. mája privítali vedúce mužstvo tabuľky KVP Komárno. Piešťanci sa favorita nezľakli a prvú štvrtinu vyhrali 4:2. V druhej a tretej štvrtine pokračovali v bojovnom výkone. Hráčom Kúpeľov vychádzalo v útočnej fáze všetko podľa ich predstáv a na začiatku poslednej štvrtiny vyhrávali už 13:7. Potom sa s výsledkom uspokojili a v predposlednej minúte viedli už len dvojgólovým rozdielom, ale 12 sekúnd pred koncom Timotej Filo svojím tretím gólom v zápase potvrdil víťazstvo Piešťan v pomere 14:11. To bolo dôležité aj preto, že hráči Kúpeľov zostali v hre o celkové tretie miesto v tabuľke.
Zostava a góly KVP: Klampár – Stančík 2, Polák, Mi. Berlanský, N. Kozmér, J. Berlanský 3, Baranovič 1, R. Kozmér, Filo 2, Pieter 3, Kalnický 3, Adamkovič

Zápas s KPŠ Nereus Žilina bol priamym súbojom o tretiu priečku v tabuľke. Piešťancom chýbali pre zranenie jeden z najlepších hráčov Pieter a brankár Klampár, ktorý sa pripravuje s reprezentáciou na Európske hry v Baku. V bránke ho nahradil nestarnúci Chlpek. Do prvej polovice tretej štvrtiny bol priebeh zápasu veľmi vyrovnaný a družstvá sa striedali vo vedení. Potom však v priebehu troch minút Žilinčania strelili tri góly a po troch štvrtinách vyhrávali 9:6. Piešťanci o svojom víťazstve rozhodli v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali jednoznačne 6:1 a celkovo zápas 12:10.
Zostava a góly KVP: Chlpek – Stančík 2, Polák, Mi. Berlanský, N. Kozmér 1, J. Berlanský 3, Baranovič 1, R. Kozmér, Filo 3, Haberern, Kalnický 2, Adamkovič

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 16. júna.