Piešťanskí triatlonisti sa v Senci nestratili

• Šport / Ostatné športy
  • 10. júna 2015, 16:39
  • Autor:T. Horký

Za veľkej horúčavy sa v Senci uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára v triatlone. Vrcholom Seneckého triatlonu v sobotu 6. júna bol vďaka obsadeniu a počtu štartujúcich šprint triatlon. Piešťanci si počínali opäť výborne.

V hlavnej kategórii mužov skončil na ôsmom mieste Ondrej Kubo z klubu ŠBR Piešťany, keď absolvoval trať zloženú zo 750 metrov plávania, 20 kilometrov cyklistiky a 5 km behu v čase 1:02:02 hodiny, a na víťaza stratil 5:43 min. „Triatlon v Senci bol pre mňa tento rok premiérový a s výsledkom som spokojný. Hodiny tréningu sa začínajú ukazovať. Nie som dobrý plavec, takže na bicykli som sťahoval stratu, ktorú som mal po plávaní, beh už bol len o udržaní miesta. Najbližší víkend ma opäť čakajú preteky, tentoraz na olympijskej vzdialenosti v Dvoroch nad Žitavou,“ zhodnotil svoje vystúpenie O. Kubo.
Medzi mužmi od 40 do 44 rokov zasa súťažil piešťanský triatlonista Pavol Sedliačik pretekajúci za Trian ŠK UMB Banská Bystrica. Ten skončil tesne pod stupňami víťazov, na štvrtom mieste, s časom 1:05:41 h a na stupne víťazov mu chýbalo len 27 sekúnd. Po pretekoch sa nám podarilo spojiť s P. Sedliačikom, ktorý v krátkosti zhodnotil svoj výkon: „Som celkom spokojný. Pri objemoch, ktoré trénujem v príprave na Slovakmana, to bol dobrý výkon, pretože rýchlosť veľmi netrénujem. Škoda tých dvadsať sekúnd, mohol som mať medailu.“
V juniorskej kategórii skončil tesne pod stupňami aj Tadeáš Drahovský z ŠBR Piešťany, ktorý absolvoval trať za 1:02:59 h a na tretie miesto stratil takmer dve minúty.
Jeho mladšia sestra Lýdia Drahovská z rovnakého klubu však opäť medzi dorastenkami zahviezdila. Svoju kategóriu doslova ovládla v čase 1:04:10 h, keď súperky nechala za sebou takmer o päť minút. V celkovom zúčtovaní medzi ženami jej to stačilo na tretiu priečku. Nádejná piešťanská triatlonistka predviedla opäť výborný výkon, s ktorým bola spokojná: „Triatlon v Senci bol pre mňa prvý v sezóne. Celkovo som spokojná. Keďže voda mala teplotu 24,5 stupňa, neoprény boli zakázané. Veľmi som sa potešila, pretože všetci sme mali rovnaké podmienky a mne sa bez neoprénu pláva lepšie. Z vody som vybiehala ako tretia žena a túto pozíciu som si udržala
až do cieľa. Umiestnenie ma potešilo, pretože rýchlejšie ako ja boli len pretekárky, ktoré budú Slovensko reprezentovať na Európskych hrách v Baku, a svoju kategóriu som vyhrala. Výkony hodnotím pozitívne, ale chcem ešte vylepšiť záverečný beh.“

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 24, ktoré je v predaji od 9. júna.