Finále: Dokonalý obrat hokejbalistov Red Wings

• 2. júna 2015, 14:15
  • Autor:T. Horký

Finálová séria play-off Piešťanskej hokejbalovej ligy medzi tímami HBC 2012 Piešťany a Detroit Red Wings odštartovala v nedeľu 31. mája prvým zápasom. Ten po dokonalom obrate v záverečných minútach vyhrali hráči Red Wings 5:2 a ujali sa vedenia v sérii.

Úvod zápasu bol opatrný, no šance boli vidieť na oboch stranách. Ako prví sa presadili Red Wings zásluhou Mateičku, ktorý skóroval strelou od modrej čiary. Ešte v prvej tretine HBC 2012 vyrovnali, keď v rohu ihriska zabojoval J. Žitňanský, prihral pred bránku nepokrytému Urbančokovi a bolo 1:1.
V druhej časti mali miernu prevahu Red Wings. Skórovať mohol Rabatin, no svoju príležitosť pri presilovke nevyužil. Na druhej strane zasa nepotrestal chybu v rozohrávke M. Žitňanský. V druhej časti gól nepadol, a tak bol stav stále vyrovnaný 1:1.
V tretej tretine pokračoval mierny tlak Red Wings, no v bráne súpera chytal výborne Trandžík. Na druhej strane však šli HBC 2012 v prečíslení dvoch proti jednému a akciu M. Tekulu s Urbančokom zakončoval druhý menovaný – 2:1. HBC 2012 mohli skóre navýšiť, no presilovú hru nevyužili. Ďalšiu príležitosť mal F. Tekula, ktorý obkrúžil bránku, no ani na dvakrát nepretlačil loptičku za gólmana Schultza. Red Wings v závere zápasu odvolali brankára a minútu a pol pred koncom vyrovnal Paulech – 2:2. Po buly v strednom pásme založil útok Red Wings Pekarčík, prihral Mateičkovi a ten strelou z diaľky poslal „červené krídla“ do vedenia 3:2. Následne odvolali brankára HBC 2012, no power-play nevyužili, naopak, inkasovali z hokejky Paulecha do prázdnej bránky. V záverečných sekundách sa ešte presadil Seman a upravil na konečných 5:2 pre Red Wings.
HBC 2012 Piešťany – Detroit Red Wings 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)
Góly: Urbančok 2 – Paulech a Mateička po 2, Seman