Basketbalovú ligu vyhrala ZŠ M. R. Štefánika

• 2. júna 2015, 16:10
  • Autor:md

Finálový deň deviateho ročníka Piešťanskej basketbalovej ligy, ktorú nepretržite organizuje Basketbalový klub mládeže Piešťany v spolupráci s občianskym združením Zober loptu, nie drogy, sa uskutočnil v pondelok 25. mája. Víťazom sa stali žiaci Základnej školy (ZŠ) M. R. Štefánika.

■ Zápas o 3. miesto: Gymnázium Pierra de Coubertina – CZŠ sv. Márie Goretti 25:36 (8:8, 5:8, 4:8, 8:12)
V zápase o bronz sa stretli družstvá Gymnázia P. de Coubertina a cirkevnej základnej školy (CZŠ). Po vyrovnanom úvode sa postupne začala presadzovať CZŠ, ktorá nakoniec zvíťazila o 11 bodov.Body: Baďurová 11, Prištic 8, Banas, Baďura a Skačan po 2 – Tapušíková 16, Turpe 10, Hlbocký 8, Jendrušák 2
■ Finále: ZŠ M. R. Štefánika – ZŠ Holubyho 32:28 (10:6, 3:13, 10:4, 9:5)
Vo finále sa stretli dve najlepšie družstvá po dlhodobej súťaži. Vo vyrovnanom a bojovnom zápase začala lepšie ZŠ M. R. Štefánika. Za výrazného povzbudzovania rodičov, spolužiakov a priaznivcov školy vyhrala prvú štvrtinu o 4 body. V druhej štvrtine ZŠ Holubyho otočila stav zápasu v prospech polčasového vedenia 19:13. Po zmene strán sa ZŠ M. R. Štefánika zlepšila a aj vďaka svojej najlepšej hráčke Nine Gavlákovej vyrovnala stav na 23:23. V poslednej štvrtine už družstvo ZŠ Holubyho nestačilo zo silami. ZŠ M. R. Štefánika vyhrala zápas o dva koše a tešila sa z celkového víťazstva.
Body: N. Gavláková 15, Nedelka 8, A. Gavláková 5, Sasáková 2, Nedorostová 1 – Špendelová 10, Babulíková 8, Orlovská 7, Masarovič 2, Vavrincová 1
Pohár pre najlepšiu hráčku, ktorá dala najviac bodov, spolu s diplomom získala Viktória Špendelová zo ZŠ Holubyho (171 bodov).
Konečné poradie: 1. ZŠ M. R. Štefánika, 2. ZŠ Holubyho, 3. CZŠ sv. M. Goretti, 4. Gymnázium P. de Coubertina, 5. ZŠ Brezová

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 2. júna.