Slávny hotel Lipa zatiaľ neuvidí ani cent

  • Spravodajstvo
  • 19. mája 2015, 10:59
  • Autor:Ján Karásek

Piešťanci nemajú možnosť dostať sa za oplotenie skrývajúce hotel Lipa, respektíve to, čo
z neho zostalo. Už dlhšiu dobu tam nikto nepreložil ani steblo slamy. V utorok 12. mája sa Piešťanskému týždňu podarilo preniknúť do jeho útrob.

V tento deň ráno sa pred zamknutým vstupom do objektu zišla malá skupinka pozostávajúca z pracovníčok Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) v Trnave a piešťanskej radnice a netrpezlivo očakávali, či sa tentoraz objaví terajší vlastník hotela Roman Ruhig. Naposledy vykonali štátny dozor na stavbe v auguste roku 2012, keď zastavili búracie práce, pretože boli podľa nich realizované v rozpore s projektovou dokumentáciou. O rok neskôr sa im to už nepodarilo, lebo neprišiel nikto zo zástupcov investora. Po krátkom čakaní však pred hotelom predsa vlastníkovo auto zaparkovalo, a tak nič nebránilo vojsť dovnútra. Pamiatkarky si neželali, aby sme boli účastníkmi obhliadky, R. Ruhig však nemal ani najmenšie námietky, a tak sme mohli vojsť aj my. Po ukončení dozoru nám prisľúbil aj stretnutie.
Pozrite si fotogalériu.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 21, ktoré je v predaji od 19. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Aj keď minulý týždeň došlo k ochladeniu a piešťanskí lekári na pracovisku urgentného príjmu si možno troška vydýchli, núdzu o…
  • 20.08.2019, 11:23
  • Spravodajstvo / Región
streda, 21. august 2019
Meniny má Jana, zajtra Tichomír