Zima stála cestárov v kraji 4,2 milióna eur
Zimná údržba ciest v Trnavskom kraji stála cestárov 4,2 milióna eur, z toho takmer 723-tisíc použili na cesty prvej triedy. Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja počas zimy minula takmer 9500 ton chemického a 12-tisíc ton inertného posypového materiálu.
Cestári v kraji zabezpečovali v zime zjazdnosť 1876 kilometrov ciest, z toho 263 km ciest prvej triedy na objednávku Slovenskej správy ciest. K dispozícii mali 56 sypačov s radlicou, 28 nákladných vozidiel s pluhom, 42 traktorov s radlicou, 21 nakladačov a ďalšiu techniku. Aj keď bola podľa hodnotenia cestárov zima len mierna, zaznamenali dve situácie, ktoré hodnotia ako mimoriadne. Prvou bolo intenzívne sneženie koncom januára, druhou snehové jazyky, ktoré sa pri silnom vetre tvorili začiatkom februára.
Priaznivé počasie počas zimných mesiacov umožnilo cestárom už v marci výrub suchých drevín, na ktoré mali povolenie od príslušných orgánov.