Piešťanci pretekali na Žitavskom duatlone

  • Šport / Ostatné športy
  • 30. apríla 2015, 10:25
  • Autor:th

V Dvoroch nad Žitavou sa počas uplynulej soboty uskutočnil 26. ročník Žitavského duatlonu, ktorého sa zúčastnili aj štyria pretekári z Piešťan. Medzi mužmi súťažil Ondrej Kubo, medzi veteránmi Pavol Sedliačik, v kategórii juniorov Tadeáš Drahovský a medzi dorastenkami Lýdia Drahovská.

Na Žitavskom duatlone čakal na pretekárov najskôr päťkilometrový beh, potom 20-kilometrová jazda na bicykli a na záver 2,5-kilometrový dobeh do cieľa.
Piešťanci sa v silnej konkurencii nestratili. O. Kubo skončil medzi mužmi na ôsmom mieste s časom 1:01:31 hodiny a na prvú priečku stratil päť minút. V kategórii „veteráni 1“ zasa pretekal P. Sedliačik a ten s časom 1:06:30 h obsadil piatu priečku so stratou päť a pol minúty na prvé miesto. T. Drahovský skončil medzi juniormi piaty, keď prišiel do cieľa v čase 1:05:28 h a na prvého stratil viac ako šesť minút. Medzi dorastenkami si najlepšie počínala L. Drahovská, ktorá s časom 1:13:04 h ovládla štartové pole a do cieľa prišla s náskokom takmer štyroch minút.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 18, ktoré je v predaji od 28. apríla.

0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 18. januára 2021
Meniny má Bohdana, zajtra Mário, Drahomíra