Cibulková chce stihnúť Wimbledon

  • Šport / Tenis
  • 30. apríla 2015, 10:36
  • Autor:sita

Slovenská tenistka a odchovankyňa piešťanského tenisu Dominika Cibulková by sa po zranení chcela do súťažného kolotoča naplno vrátiť na júnovom turnaji na tráve v holandskom Hertogenboschi a potom by sa rada predstavila aj na treťom grandslame sezóny vo Wimbledone.
Pre liečbu nestihne druhý turnaj veľkej štvorky na prelome mája a júna na antuke v Paríži. Nedávna členka Top 10 svetového rebríčka WTA v dvojhre podstúpila v marci operáciu ľavej nohy.

„Noha je super a drží. Čo sa týka chôdze, je normálna, už nekrívam. Minulý týždeň som bola prvýkrát na tartane, dala som poklusom osem okruhov. Začínam pomaly. Nechcem to pokaziť, treba ísť krok po kroku. Nezáleží na tom, či budem trénovať na kurte o týždeň skôr alebo neskôr. Možno by sa to dalo do dvoch týždňov. Tenis je špecifický v tom, že som stále na špičkách, sú tam zmeny smeru,“ uviedla D. Cibulková, ktorá sa zúčastnila vo štvrtok spolu s talentami projektu Stars for Stars Viktóriou Kužmovou a Matejom Hliničanom i bývalým hokejistom Zdenom Cígerom na golfovom turnaji Business Golf Tour v maďarskom Büku.
Dvadsaťpäťročná tenistka ešte nemôže po operácii naplno trénovať, aj z tohto dôvodu sa stíha venovať rôznym aktivitám mimo tenisu. Golf jej nie je cudzí, získal si ju pred rokom v USA, keď si ho zahrala popri tenisových turnajoch. „Kamarátime sa. Prvýkrát som ho skúsila v Amerike. Zamilovala som sa doň. Bola to sranda, najprv som palicu držala ako hokejku na ľavú ruku. Potom mi povedali, že to mám držať na pravú. Takže mám palice na pravú aj na ľavú stranu,“ povedala s úsmevom Cibulková.
Slovenská tenisová jednotka si všimla aj nedávny úspech talentovanej V. Kužmovej zo Stars for Stars. Iba 16-ročná tenistka vyhrala svoj druhý ženský turnaj ITF v gréckom Heraklióne. „Je mladá a veľmi perspektívna. Je dobre stavaná a má úžasnú postavu na tenis. V Bratislave ju pôjdem pozrieť na tréning. Teším sa z toho, že je niekto úspešný aj po našej generácii,“ dodala ambasádorka Stars for Stars.

0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 18. januára 2021
Meniny má Bohdana, zajtra Mário, Drahomíra