Brigádnickú ulicu konečne vynovia

  • Spravodajstvo
  • 30. apríla 2015, 09:49
  • Autor:pror

Brigádnická ulica v časti Piešťan, ktorú miestni poznajú pod názvom Kanada, je krátka a zároveň slepá. Radnica sa však k nej správala slepo a to už poriadne dlho. Tento rok by jej mohlo svitnúť na lepšie časy a mala by sa dočkať zásadnej opravy.

Ulica na okraji mesta si nevšímavosti zo strany mestského úradu užívala poriadne dlhú dobu. Okraje vozovky sú rozpadnuté a pomaly ich už pohlcuje príroda. V jednej časti celú polovicu profilu cesty zaberá obrí výtlk. „Rekonštrukcia miestnej komunikácie Brigádnická je zahrnutá v rozpočte na rok 2015. Projekt počíta s rekonštrukciou asfaltového povrchu, vrátane podkladových vrstiev,“ odpovedala na naše otázky hovorkyňa mesta Eva Bereczová.
Radnica na tento účel uvoľnila v rozpočte aj celkom slušnú sumu. „Na opravu je vyčlenených 43 800 eur. V súčasnej dobe sa pripravujú podklady pre vyhlásenie verejného obstarávania na dodávateľa,“ dodala hovorkyňa.
Obyvatelia by sa tak mohli z novej vozovky tešiť už v priebehu tohto roku, realizácia je plánovaná v letných mesiacoch júl a august.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 18, ktoré je v predaji od 28. apríla.

0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 18. januára 2021
Meniny má Bohdana, zajtra Mário, Drahomíra