Kraj ponúka na predaj nepotrebný majetok

  • Spravodajstvo / Región
  • 29. apríla 2015, 14:25
  • Autor:sita

Trnavský samosprávny kraj opäť ponúkne na predaj kaštieľ vo Voderadoch, areál bývalého učilišťa v Zemianskych Sadoch, budovu internátu v Holíči a ďalšie nehnuteľnosti. Do už 21. kola verejnej obchodnej súťaže poslanci zaradili 15 nehnuteľností, väčšinu ponúkajú na predaj opakovane niekoľko rokov.

Kraj už od roku 2008 vytvára zoznam prebytočného majetku, ktorý ponúka na predaj. Ide o areály bývalých škôl či rozsiahle pozemky. Predávajú sa však skôr menšie nehnuteľnosti, o rozsiahle a ťažko využiteľné areály záujem nie je.
Kaštieľ vo Voderadoch si kraj chcel pôvodne ponechať pre seba, neskôr ho zaradil do ponuky. Záujemca o kaštieľ sa pred štyrmi rokmi našiel, ponúkol však menej ako polovicu ceny určenej znalcom, poslanci ho preto nepredali. Približne pred dvomi rokmi vznikla myšlienka zriadiť v areáli olympijské centrum v spolupráci so Slovenským olympijským výborom. Napriek tomu nehnuteľnosť zostala naďalej zaradená medzi prebytočný majetok určený na predaj. V kaštieli z 18. storočia bola ešte pred desiatimi rokmi umiestnená stredná odborná škola.

0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 18. januára 2021
Meniny má Bohdana, zajtra Mário, Drahomíra