Plavci Kúpeľov si v Žiline vyplávali 21 medailí

• 7. apríla 2015, 12:15
  • Autor:rs

V Žiline sa počas víkendu 20.-22. marca uskutočnili medzinárodné plavecké preteky Jarná cena Žiliny. Zúčastnilo sa ich vyše 500 plavcov z 52 klubov Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Gruzínska, Slovinska, Rakúska a Poľska. Osemnásti pretekári z ŠPK Kúpele Piešťany obstáli v silnej konkurencii veľmi dobre, keď si vybojovali 21 medailí, z toho päť zlatých.

Najúspešnejším plavcom ŠPK bol starší žiak Matúš Janík s dvomi zlatými medailami na 200 a 400 m polohové preteky, štyrmi striebornými na 100 a 200 m voľný spôsob, 100 a 200 m prsia a dvomi bronzovými medailami na 400 m vsp. a 50 m prsia.
V kategórii mladších žiakov vyhral 100 a 200 m prsia Maxim Vass a na 50 m prsia si vybojoval druhé miesto. Ďalším víťazom bol Filip Lányi, ktorý bol prvý na 200 m znak a na 100-metrovej trati stál na striebornom stupienku.
Najviac medailí si medzi mladšími žiakmi vyplával Richard Horyl, keď si vybojoval štyri strieborné ocenenia na 100, 200, 400 m vsp. a 400 m polohové preteky a dve bronzové na 100 m motýlik a 200 m polohové preteky. Darilo sa aj Tamare Horylovej a Dávidovi Holíkovi, ktorí na 50 m prsia skončili tretí.
„Preteky boli po zime prvou z ostrých previerok v 50-metrovom bazéne, v ktorej naši plavci i napriek značnej chorobnosti uspeli, preto sa tešíme na ďalšie súťažné podujatia,“ uviedol po úspešných pretekoch tréner ŠPK Radoslav Suchánek.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 15, ktoré je v predaji od 7. apríla.