Upriamené na detail

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 2. apríla 2015, 08:08
  • Autor:A. Mathiasová

Elektrárňa Piešťany je zaujímavou stavbou nielen pre oko, ale aj pre objektívy fotoaparátov. Zachytiť jej atmosféru sa pokúsilo devätnásť študentov, ktorých snímky slávnostne uviedla programová riaditeľka Mária Landlová v nedeľu 22. marca.

„Často, keď sem prídu návštevníci na komentovanú prehliadku, nestihnú si za ten čas všimnúť všetky nádherné detaily, ktoré Elektrárňa Piešťany ponúka. Preto sme sa rozhodli, že spravíme výstavu fotografií s názvom Upriamené na detail,“ povedala M. Landlová. S úlohou si poradili študenti Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda. Pod vedením Ľubomíra Špirka a Teodora Pasternáka sa študenti viacerých študijných odborov a ročníkov zhostili svojej úlohy. Vytvorili 28 záberov, ktoré poskytujú inú optiku na bežné, no často prehliadané súčasti objektu z roku 1906.
Snímky si môžete pozrieť v čase, keď je elektrárňa otvorená pre verejnosť – a to v sobotu od 10.00 do 12.00 a v nedeľu od 14.00 do 16.00 h.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 31. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich