Vyrobte si textilného zajačika

  • Kultúra a spoločnosť
  • 1. apríla 2015, 13:55
  • Autor:vd

V Piešťanskom informačnom centre sa konala vernisáž výstavy Patchwork klubu s názvom Veľká noc ako ušitá. Verejnosti ju sprístupnili v pondelok 23. marca. Okrem originálnych textilných výrobkov inšpirovaných sviatkami jari svoje diela vystavovala piešťanská keramikárka Jana Bayer.

Dva štvorčeky látky rozmeru 13×13 centimetrov zošijeme lícom k sebe. (Jeden štvorček by mal byť pestrofarebný a vzorovaný, druhý jednofarebný.) Vynecháme asi dvojcentimetrový otvor na prevrátenie a neskoršie naplnenie zajačika. Štvorce prevrátime na líce a zažehlíme. Vzniknutý zošitý štvorec preložíme na polovičku, vyznačia sa nám tým stredy strán, ktoré označíme špendlíkom, body spojíme do trojuholníka. Do ihly si navlečieme dvojitú niť a trojuholník poprešívame sťahovacím stehom, potom stiahneme, čím vytvoríme hlavičku zajaca s dvoma ušami. Do hlavičky napcháme vatu alebo inú výplň, otvor zatiahneme a za ušami zašijeme. Následne skrytým stehom zašijeme chrbát zajaca. Na konci vynecháme trojuholník na chvostík. Sťahovacím stehom stiahneme zadoček, naplníme vzniknuté bruško vatou a stiahneme tak, aby chvostík vytŕčal. Nakoniec zajačika upravíme a ozdobíme mašličkou. Môžeme ho zavesiť na rozkvitnutú halúzku alebo posadiť do misky s naklíčeným obilím a kraslicami.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich