Noc zažili v škole s Andersenom, pizzou aj Laci Strikom

  • Kultúra a spoločnosť
  • 1. apríla 2015, 13:33
  • Autor:vd

Už po štvrtýkrát sa v základných školách Piešťan i regiónu stretli školáci s rozprávkami najväčšieho mága čarovných príbehov – Hansa Christiana Andersena. Pri tejto príležitosti strávili noc z piatka na sobotu 28. marca vo svojich školách, s učiteľkami i vychovávateľkami.

Medzinárodný deň knihy oslávili takýmto spôsobom školáci zo Základnej školy (ZŠ) na Holubyho ulici aj ich kamaráti zo ZŠ na Brezovej ulici. Tým dokonca spestril oslavu fantázie a rozprávok obľúbený tanečník a choreograf Laci Strike so skupinou Street Dance. Nechýbalo ani púšťanie balónov so želaniami detí.
Večer a noc plnú hier, prekvapení, súťaží a tiež nocovania v spacom vaku sme zažili spolu s viac ako stovkou detí v priestoroch ZŠ Holubyho i my. Čarovná Andersenova noc začala v piatok podvečer, skončila ranným budíčkom a odovzdávaním diplomov v sobotu o ôsmej ráno. Nahnať veselú chasu do „postieľok“ bola veru riadna drina.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 31. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich